DEV BOYUTTA Kİ OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: DEV BOYUTTA Kİ OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Nis 2011, 12:48

Hundai yazdı:kardeşim kesinlikle benim için çok önemlisin bunu bil
her ne kadar duygularını gizleyen biri olsamda sanırım bende seni çok seviyorum sevilenin önemi olur sağol abicim. sevilen insan ise insan her hazineden kıymetlidir eksik olma yaşlı abim :komik
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Nis 2011, 12:50

eksik olma yaşlı abim

illa kestaneden bir cızık atacan değilmi :komik
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Nis 2011, 12:57

Hundai yazdı:eksik olma yaşlı abim

illa kestaneden bir cızık atacan değilmi :komik
kestanen sağlamsa çizilmez be abicim onca kayayı kaldıracan gençliğinde elbet ister istemez deforme olabiliyor. benim suçum değilki. :komik
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 06 Nis 2011, 21:17

Hundai yazdı:yılandan korkma o birşey yapmaz kardeşim tut at kenara ne olacak sanki

TUTUYOM TUTUYOM KAYIYO :komik NAPİM ÇOK SOĞUK HAYVANCIK YAW..
CJ2609 yazdı:slm...
araştırmacı ustam az sabret yakında kısmetse ordayım...beni önden sürersin kurbanlık koyun gibi... :D sana ömürlük kemerler yapıcam o yılanlardan... :)
sonra fareli köye döner o bölge bak demedi deme...hundai abimizi ikna edebilirsek hep beraber toplanırdık çok güzel olurdu...yoksa olan hundai ustanın yayla evi bağı,bahçesi ve hayvanlarına olucak... :D
serhat dayım mangalı kömürü hazırlamış kuzu çevirme yapalım diyor... ;)

KARDEŞ YILANLAR KALIN BİRAZ AYAKKABI DA ÇIKARMI ONLARIN DERİSİNDEN HANİ KEMERLE TAKIM OLSUN DİYE :shock: NE CESARET KARDEŞİM TUTUP ATICAKSIN..KIŞŞŞŞŞŞŞT DERİZ GİDERLER..ŞU MANGAL İŞİNİDE İKİDE BİR SÖLÜYON ZATEN AĞZIMIN SULARI KURUYAN DERELERE MERHEM OLDU SAYENİZDE :komik
VALLA ÇOK İYİ OLUR Bİ ARAYA GELMEK..SEN BEN O..SİZ BİZ ONLAR..YA KAYNAŞMAYI İNSANLARLA İYİ İLETİŞİMLER KURMAYI ONLARI KUCAKLAMAYI SAMİMİ DİLEKLERİMLE ÇOK İSTİYORUM..YETER Kİ SİZLER GELİN YADA SİZ ÇAĞIRIN BEN GELEYİM..BİTİRELİM ŞU İŞİ HE NE DERSİNİZ :komik
SAYGILARIMLA
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

somunoğlu

Okunmamış mesaj gönderen somunoğlu » 11 Nis 2011, 21:16

SLM KARDEŞ O OYMADAN BİZİM BURALARDA(ERZURUMDA)DAĞLARDA ADIM BAŞI BULUYORUZ.BEN ANLAMAM DA ANLAYANLARDAN BATIDAN ARKADAŞLAR GELİYO MİSAFİR EDİYOZ ONLARDA HEPSİNE MEZAR DİYOLAR AMA YERİNİ VERİPTE ÇALIŞTIRMADILAR NE HİKMETSE.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 11 Nis 2011, 22:11

abi herhangi bir cihaz gezdirme şansın olmadı mı o bölge çevresinde.Yol kenarı diyosun gerçi gezinmek de riskli olur.Yakın çevrende büyük başlığı olan herhangi bi dedektör varsa bi gez derim.Yüzey bulgularını yazmamışsın.Çökme,yığma,yer kayası gibi ibarelerin yokmu?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

alters

Okunmamış mesaj gönderen alters » 07 May 2011, 14:25

bu benim tahminime göre ermeni gömüsü olabilir acele ile saklanan mal,cukurun icinden kenarlari pilastik birseyle yokla sese göre icinde olabilir yoksa gördügüm kadariyla sabit bir kaya degil altini yokla,kolay gelsin

ebulfityan

Okunmamış mesaj gönderen ebulfityan » 13 May 2011, 16:04

SA.değerli yöneticiler bu yazıyı buraya yazmayacağımı bende biliyorum ama mecburen buraya yazıyorum stv deki canlı yayın için yazı yazacaktım ama kilitli nedeni nedir acaba?

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 13 May 2011, 17:43

http://www.definem.org/1-milyon-definec ... itmek.html bu linke tıklayıp yorumunuzu yazın üstadım, tek başlık altında toplamak için, üye olmayanlarında yazabilmesi için ana sayfada açtık bu kez konuyu, saygılar sunuyorum
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
OzaN
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen OzaN » 27 Tem 2011, 19:52

MALI ALINMIŞ İŞTE OYMADAN DAHA FAZLA YORMA KENDİNİ ORASI MAL YERİ

http://www.definem.org

OzaN

kamren

atizi yorumbekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen kamren » 01 Eyl 2011, 00:01

Resim

Resim

kamren

OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Okunmamış mesaj gönderen kamren » 01 Eyl 2011, 00:03

Resim

maçeraçı

Okunmamış mesaj gönderen maçeraçı » 19 Kas 2011, 14:00

kaqrdeşim
bu bir roma denemine ait romanın ilk dönemine ait yeraltı kaya mezarlarını oluşturuyor resimlerden araziyi tam çekilmemiş tam neresi olduğu belli olmamış başarılar

tevfik

Okunmamış mesaj gönderen tevfik » 02 Ara 2011, 20:40

Hundai yazdı:kardeşim kesinlikle benim için çok önemlisin bunu bil
:kazi: :kazi: Saygılar Ustam Ya ben ? Saygılar...

tevfik

Okunmamış mesaj gönderen tevfik » 05 Ara 2011, 03:48

[quote="AraşTIRmaCI"]MERHABA DEĞERLİ KARDEŞLERİM...YAMAÇ BİR YERDE UZANMIŞ BÜYÜK DENİLEMEYEN FAKAT YERİNDEN OYNATILAMAYACAK KADAR DERİNE DOĞRU İNEN, İLK BAKIŞTA 1 (BİR) TON AĞIRLIĞI GÖZLENEBİLEN BİR KAYANIN EN UÇ NOKTASINA YAPILMIŞ BÜYÜK BİR OYMA DÜŞÜNÜN....

OYMANIN ÇAPI EN AZ : 25 CM...
ÜST KISMININ DERİNLİĞİ EN AZ :25 CM
ALT KISMININ DERİNLİĞİ EN AZ : 6 CM DİR....

KAYANIN EN UÇ KISMINDA OLDUĞU İÇİN, SU İÇMEK (SU BİRİKTİRMEK) YAPILDIĞINI SANMIYORU
:kazi: Selam Arkadaşım bu fotolar bence yetersiz bilhassa cevre fotolarını da cekerseniz iyi olur şimdi bu işaret bir yol kenarına yakınmı? 2)-Bu oymanın 10 -15 m alttarafında düz kesitli bir taş varmı? 3)-oymanın yanında murc izi varmı? 4)-bu oyma kayanın tam köşesinde olup güney tarafınamı bakıyor? 5) benim görebildiğim kadar oymada bulunan kanalı inceledinizmi ?bence bu işaretin devamının olması lazım şimdilik sizden öğrenmek istediğim bu kadardır.size kolay gelsin. Saygılar...

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön