DEV BOYUTTA Kİ OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

DEV BOYUTTA Kİ OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 28 Mar 2011, 22:25

MERHABA DEĞERLİ KARDEŞLERİM...YAMAÇ BİR YERDE UZANMIŞ BÜYÜK DENİLEMEYEN FAKAT YERİNDEN OYNATILAMAYACAK KADAR DERİNE DOĞRU İNEN, İLK BAKIŞTA 1 (BİR) TON AĞIRLIĞI GÖZLENEBİLEN BİR KAYANIN EN UÇ NOKTASINA YAPILMIŞ BÜYÜK BİR OYMA DÜŞÜNÜN....

OYMANIN ÇAPI EN AZ : 25 CM...
ÜST KISMININ DERİNLİĞİ EN AZ :25 CM
ALT KISMININ DERİNLİĞİ EN AZ : 6 CM DİR....

KAYANIN EN UÇ KISMINDA OLDUĞU İÇİN, SU İÇMEK (SU BİRİKTİRMEK) YAPILDIĞINI SANMIYORUM...
SORU 1: NEDEN TAM ORTASI DEĞİL.....?
SORU 2 :NEDEN DAHA DÜZ BİR NOKTA SEÇİLMEMİŞ...?

İŞTE SADECE 2 RESİM...ETRAFINI DETAYLICA ARAMAMA RAĞMEN BAŞKA BİR İŞARETE RASTLAMADIM.

RESİM 1: DOĞAL HALİ

Resim

RESİM 2 : BOYUT BELİRTMEK İÇİN

Resim

YUVARLAĞIN SIĞ KISMI (ALÇAK OLAN YANI ) GÜNEYE BAKMAKTADIR..VE OYMA KAYANIN TAM GÜNEYİNE OYULMUŞTUR...KAYADA KIRILMA YADA KAYADAN KOPMA YOKTUR..

DERİN OLAN KISMI KUZEYİ GÖSTERMEKTEDİR....YÖNLERİ İLE:

Resim
................. ben kendi işaretlerimde kendi yorumlarımı zaten hesaba katıyorum, önemli olan sizlerin yorumu, hepsini birleştirip birşeyler yapmayı düşünüyorum........

DEĞERLİ YORUM VE EŞSİZ YÖNTEMLERLE BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME ULAŞMAK DİLEĞİYLE...SAYGILARIMLA
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Re: DEV BOYUTTA Kİ OYMA ...SİZCE BU NE OLABİLİR..??????

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 28 Mar 2011, 22:43

slm...
bildiğim kadar ile oyma genişten dibe doğru daralma yapıyorsa önemli bi şahsa ait...belkide yanlış biliyorumdur... :)
usta kanaldan su döktüğünde yerle temas ettiği yeri yokladın mı?
veya kanal yönünde bir yığma,çökme?
derinde ve uğraşı çoktur diye biliyorum...
yanlışım varsa ustalarım düzeltsin hem hepimiz öğrenmiş oluruz...

kolay gelsin...
herkeze saygılar...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
tarıkziyad
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tarıkziyad » 29 Mar 2011, 10:55

su döksek ondan sonra nereye aktıgını inçelesek veya oluk boyunu ölçsek oluk boyu ve yönünde ilerlesek bide bunları papaz mezarı olarak düşünsek
Bir gemileri yakanı sevdim birde gemileri karada yüzdüreni

Kullanıcı avatarı
ADANALI_SHADOW
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ADANALI_SHADOW » 29 Mar 2011, 11:54

GÜZEL BİR ODA VE KAYA MEZAR ARAŞTIRMACI HIM SENİ GİDİ SENİ SENDEN KAÇMAZ BU BASİT İŞARETLER NEDEN ÇEVRESİNİ FOTOLAMADIN BAKEM.....ADANALI :)

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 29 Mar 2011, 16:09

ADANALI_SHADOW yazdı:GÜZEL BİR ODA VE KAYA MEZAR ARAŞTIRMACI HIM SENİ GİDİ SENİ SENDEN KAÇMAZ BU BASİT İŞARETLER NEDEN ÇEVRESİNİ FOTOLAMADIN BAKEM.....ADANALI :)
MERHABA ADANALI KARDEŞİM...ASLINDA FOTOLAMAK İSTEDİM FAKAT BURASI YOL KENARI OLDUĞU İÇİN, GELEN GEÇEN ÇOK ..ÇEKEMEDİM FOTOLARINI..YALNIZ ATLADIĞIM BİR KAÇ NOKTA VAR:
BU OYMANIN 10 METRE KADAR ALTINDA BAŞKA BİR KAYADA (DÜZ KESİTLİ) DİKDÖRTGEN OYMA VAR VE OYMA KAYANIN EN ALT VE UÇ KISMINA YAPILMIŞ...
YİNE BU DİKDÖRTGEN OYMANIN 100 METRE KADAR GÜNEYİNDE (YAZMIŞ OLDUĞUM DİĞER BAŞLIK: DEFORME OLMUŞ YUVARLAK OYMA) YUVARLAK OYMA VAR ..O DA AYNI ŞEKİLDE KAYANIN UCUNA YAPILMIŞ...VE BU DEV OYMADA AYNI ŞEKİLDE KAYANIN UCUNA YAPILMIŞ...

YANİ BÜYÜK YUVARLAK OYMA=10 METRE=DİKDÖRTGEN OYMA=100 METRE=YUVARLAK OYMA...SIRALANIŞI GÜNEY BATI ŞEKLİNDE

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 31 Mar 2011, 11:28

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ...
SAYGILARIMLA

Zagor52

Okunmamış mesaj gönderen Zagor52 » 31 Mar 2011, 18:38

kanalın bıtımı mezarın arkadas...

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

YENİ FOTOLAR...

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 03 Nis 2011, 21:49

MERHABALAR..
1. FOTO: DEV YUVARLAK OYMAYA BATIDAN BAKIŞ

Resim

2. FOTO: DEV YUVARLAK OYMAYA DOĞUDAN BAKIŞ

Resim

3. FOTO: DEV YUVARLAK OYMAYA GÜNEYDEN YAKIN ÇEKİM

Resim

SİZDE FARKEDECEKSİNİZ Kİ: YUVARLAĞIN KUZEY YANİ ÜST İÇ TARAFI 25 CM İKEN..ALT GÜNEY İÇ TARAFI 5 CM YE KADAR DÜŞMÜŞTÜR...İNCELEMEM SONUCUNDA SONRADAN KIRILMA DEĞİLDİR..ORJİNALİ BÖYLEDİR..YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..SAYGILARIMLA

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 04 Nis 2011, 03:40

araştırmacı bu oymanın hemen yakınında ara diğer işaretler ayrı işaretler bence bağlantısı yok bununla hemen çevrende ara mezarı güney istikametinde bir yığma olabilir çakıl yığması en fazla 3 metrelik bir yığma diğerleride diğer işaretlerde ayrı mezar
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 05 Nis 2011, 20:16

Hundai yazdı:araştırmacı bu oymanın hemen yakınında ara diğer işaretler ayrı işaretler bence bağlantısı yok bununla hemen çevrende ara mezarı güney istikametinde bir yığma olabilir çakıl yığması en fazla 3 metrelik bir yığma diğerleride diğer işaretlerde ayrı mezar

GÜNEY KISMI AŞAĞIYA DOĞRU İNİŞ KARDEŞİM...ORALARDA ORMANLIK OLUŞMUŞ..MALUM YILANLAR KOL GEZİYO :komik BENDE YILAN KORKUSU VAR ÜZERİNE BASARIM NEME LAZIM..AMA GENEDE EN KISA ZAMANDA BİRİSİYLE GİDİP ORALARI ARAŞTIRIP SONUÇLARI SİZLERLE PAYLAŞICAM ...HA BU ARADA NE OLDU BİZİM TOPLANMA...
SAYGILARIMLA

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 05 Nis 2011, 22:59

yılandan korkma o birşey yapmaz kardeşim tut at kenara ne olacak sanki
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 05 Nis 2011, 23:17

slm...
araştırmacı ustam az sabret yakında kısmetse ordayım...beni önden sürersin kurbanlık koyun gibi... :D sana ömürlük kemerler yapıcam o yılanlardan... :)
sonra fareli köye döner o bölge bak demedi deme...hundai abimizi ikna edebilirsek hep beraber toplanırdık çok güzel olurdu...yoksa olan hundai ustanın yayla evi bağı,bahçesi ve hayvanlarına olucak... :D
serhat dayım mangalı kömürü hazırlamış kuzu çevirme yapalım diyor... ;)

kolay gelsin...
herkeze saygılar...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 05 Nis 2011, 23:20

başım üstünde yeriniz var kardeşler
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Nis 2011, 12:28

CJ2609 yazdı:slm...
araştırmacı ustam az sabret yakında kısmetse ordayım...beni önden sürersin kurbanlık koyun gibi... :D sana ömürlük kemerler yapıcam o yılanlardan... :)
sonra fareli köye döner o bölge bak demedi deme...hundai abimizi ikna edebilirsek hep beraber toplanırdık çok güzel olurdu...yoksa olan hundai ustanın yayla evi bağı,bahçesi ve hayvanlarına olucak... :D
serhat dayım mangalı kömürü hazırlamış kuzu çevirme yapalım diyor... ;)

kolay gelsin...
herkeze saygılar...
xxxcjxxx

ama sizde taktınız Hundaiye ya ya bırakın Allah aşkına SeRHaT21 daha fazla önem arz eder. :komik
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Nis 2011, 12:41

kardeşim kesinlikle benim için çok önemlisin bunu bil
sabır en büyük erdemdir

Youtube

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön