Arkadaşlar şu taşta yazılanı okuyabilir misin?

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

mehmet523

Arkadaşlar şu taşta yazılanı okuyabilir misin?

Okunmamış mesaj gönderen mehmet523 » 25 Tem 2011, 11:57

Arkadaşlar aşağıdaki fotoğraları inceleyip nerede hazine olabilir, bilgi verebilir misiniz? Birde evde kazdığımız yerde bulduğumuz şu taşta yazılanı okuyabilir misiniz?

Resim
Resim
Resim

Resim
Resim

Resim
Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: Arkadaşlar şu taşta yazılanı okuyabilir misin?

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 25 Tem 2011, 12:02

Taşın üzerinde yazılanlar okunmuyor silik gözüküyor ancak sanki tılsım yapılmış muska gibi bişeye benziyor sanıyorum
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

mehmet523

Okunmamış mesaj gönderen mehmet523 » 25 Tem 2011, 12:07

Ev, Ermeniler tarafından yapılmış. Anlamadığım nokta Ermeni neden Arapça yazsın :)

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 25 Tem 2011, 12:43

ermeniler bu topraklarda zamanlarda alfabe osmanlıcaydı onlarda aynı alfabeyi kullandılar bunda garip bişey yok. ancak o taş kazılan bir yerden çıktı ise gerçektende düşündürücü
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

mehmet523

Okunmamış mesaj gönderen mehmet523 » 25 Tem 2011, 12:51

SeRHaT21 yazdı:ermeniler bu topraklarda zamanlarda alfabe osmanlıcaydı onlarda aynı alfabeyi kullandılar bunda garip bişey yok. ancak o taş kazılan bir yerden çıktı ise gerçektende düşündürücü
Serhat Bey, o taş fotoğraflardada göreceğiniz üzere gömmeli dolap tarzı yerden çıktı. Evin bahçesinde eski bir kuyuda var ama kapatılmış durumda ev bayağı eski her yer esrarengiz.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 25 Tem 2011, 13:07

anlıyorum bu durumda pencere kenarları ve o oymaların kenarlarını yoklamalısınız duvar içerisinde gizli şeyler olma ihtimali yüksek

mehmet523

Okunmamış mesaj gönderen mehmet523 » 25 Tem 2011, 13:18

SeRHaT21 yazdı:anlıyorum bu durumda pencere kenarları ve o oymaların kenarlarını yoklamalısınız duvar içerisinde gizli şeyler olma ihtimali yüksek
Serhat Bey teşekkür ediyorum.

kabardinka

Okunmamış mesaj gönderen kabardinka » 28 Tem 2011, 20:59

HOCAM O EV ESKİ ERMENİ EVİ. EVİN İÇERİSİNDE ŞÖMİNE GİBİ BİR YER VARSA ORAYI KAZABİLİRSİN. AYRISA DUVARDAKÜ GÖMME OYUK DA DA ŞÜPHE VAR, EĞER ŞÖMİNE YOKSA O PENCEREYE BENZER OYUĞU İÇE VE YANLARA DOĞRU GENİŞLETEREK KAZ. BİR ŞEY VARDIR MUHAKKAK. EVİN DAMINI İNCELE BACA KENARLARINDA ŞÜPHELENDİĞİN YERLER VARSA ORALARI DA KAZ... O YAZILI TAŞ ORAYA BOŞUNA KONULMADI.. TILSIM MILSIM DA HİKAYE İNANMA ONLARA.. :kazi:

heyula

Okunmamış mesaj gönderen heyula » 29 Tem 2011, 12:40

çok inceleyemedim ama arkadaşın dediği gibi tılsıma benziyo ama bu define tılsımı anlamına gelmez tedavi,sevgi yada başka bişe için de yapılmış olabilir.altındaki yazıdan EMİNE OĞLU MUSTAFA'yı çıkarta bildim diğerleri silik okuyamadım bende.

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön