RESİMLERE YORUM YAPAR MISINIZ

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

alpaslanuzan

RESİMLERE YORUM YAPAR MISINIZ

Okunmamış mesaj gönderen alpaslanuzan » 10 Oca 2012, 00:43

Selamlar, aşağıdaki fotoğraflara yorum yapabilir misiniz, üçgenler bir değirmene yakın diğer üçgenler de değirmeneyakın toprak içindeki bir taşın önündeki toprağın alınmasıyla ortaya çıktı, artı işareti yüksek bir kayanın ortalarında, mağara gibi olan yerde artı işaretinin olduğu yerde, ayak izleri başka bir yerde
Bölge Bursa bölgesi

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: RESİMLERE YORUM YAPAR MISINIZ

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 10 Oca 2012, 18:58

merhaba 4.cü resim orta halli bi roma mezarı. bu işaretler birbirleriyle bağlantılımı ? genişten fotografları görmemiz mümkünmü üçgenlere yakın veya bağlantılı baska işaretlerde yokmu ?
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

alpaslanuzan

Okunmamış mesaj gönderen alpaslanuzan » 11 Oca 2012, 01:36

İyi akşamlar üçgenler aynı yerde, değirmenle bağlantılı hemen yakınında 2 derenin birleşiminde, şu an pek bişey kalmadı ama yeri net belli duvarları duruyor, üçgenler yakınında karşılıklı duruyor,roma mezarı dediğiniz başka bir yerde, bu taştan bir tane daha çıktı köylüler kazmış ama becereneyip bırakmışlar, onun ayrı delikleri yok büyük bir oyması var birbirine yakın yerlerde çıkmış bulunduğu yer yerleşim yeri tuğla kiremit parçası dolu heryer, artı ve mağara gibi olan yer aynı yerde büyük bir kayaya oyulu artıişaretinin altında portakal büyüklüğünde bir havalandırma deliği var, ayak izi gibi olan bir küçük dere kenarında başka bir yerde, yıllardır gidip geliyoruz buralara ama tam olarak netleştiremedik, hepsi de olduğu gibi duruyor.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 11 Oca 2012, 10:45

hayır 4. resimin mezarla alakası yok zaten arkadaş değirmen diyor o taş değirmende kullanılmış bir işlev taşıdır sadece.

son resim ve ilk resim içinde biraz detay gerekli.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 11 Oca 2012, 14:10

serhat ustam sen daha iyi bilirsin ama burda (izmir'de) aynı taştan var ve mezar hemen yanında açılmış hatta daha önce başka bi arkadas tarafından burda konusu bile açıldı
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 11 Oca 2012, 14:33

GiryaN yazdı:serhat ustam sen daha iyi bilirsin ama burda (izmir'de) aynı taştan var ve mezar hemen yanında açılmış hatta daha önce başka bi arkadas tarafından burda konusu bile açıldı

yanlış anlaşılmasın amacım sizi rencide etmek değildi hani daha iyi bilirim diye bişeyde yok bende değirmenlerde bu taştan görmüştüm. hatta resimlerini bile çekmiştim değirmen taşları diye başlık açıp tek tek taşları ve kullanıldığı yerleri resimleyip atmak istemiştim eski arşivde kaldı şimdi o arşivimi bulamıyorum. yaşlılık işte
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

maçeraçı

Okunmamış mesaj gönderen maçeraçı » 11 Oca 2012, 15:12

selam ustalar ve arkadaşlar
resimler tam çevre görüntüsü vermiyor 2 resimdeki üçgen oymanın sivri ucundaki alt bölüm tam orası
diğer değirmen taşıyla alakası olmayan durum var değirmen taşı orjinal yerinde deyil kardeşim diğer anlattığın ayak ise ki burda olma ihtimali zayıf geliyor bana

Allah a emanet olunuz

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön