hac işareti kadeh ve balık

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

byzrve

hac işareti kadeh ve balık

Okunmamış mesaj gönderen byzrve » 01 Tem 2012, 14:49

arkadaşlar google maps yaptıgım bir çalışma acaba dogrulayabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor ne anlama geliyor tecrübeli abilerim bi bakabilirseniz sevinirim

Resim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: hac işareti kadeh ve balık

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 01 Tem 2012, 15:01

oradan bakarsan herşeyi benzetebilirsin bu şekilde çalışma yapılmaz araziye gideceksin göreceksin paylaşacaksın. sizin bu resim kızmayın ama havadaki bulutları bişeylere benzetmeye !!!!benziyor!!!!...

kolay gelsin
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

byzrve

Okunmamış mesaj gönderen byzrve » 01 Tem 2012, 15:05

gittim oraya kayalar var diye böyle buradan koydum bu şekile benziyordu o yuzden sordum eğer bişey çıkarcak ise gidip tekrar fotograflarını çekip koyabilirim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 01 Tem 2012, 15:12

byzrve yazdı:gittim oraya kayalar var diye böyle buradan koydum bu şekile benziyordu o yuzden sordum eğer bişey çıkarcak ise gidip tekrar fotograflarını çekip koyabilirim

değerli kardeşim eğer düşündüğünüz şey olsaydı şüpneniz olmasınki işareti havadan görünen emarenin malıda aynı şekilde havadan görülürdü. bölgede yaşantı izleri sezimliyorsanız oraya bizzat gidin yaşantı olan yerde hiç bişey olmasa bile mezar olur. yaşantı dönemine göre de mezarlar değişir örnek kaya mezarlar olur lahit olur v.s gerçektende bu şekilde bişey söylemek çok yanlış olur.

lütfen paylaşımlarımızı forum sayfalarından yapalım. özel mesajla yazılanlar kişilerin özel sayfalarında kaldığı için bir anlam ifade etmez...
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 01 Tem 2012, 20:19

Şöyle bir olay var.
Belçika'lı birisi planör denilen küçük motorlu paraşüte benzeyen uçma aracıyla havadan uçarak tarlaları gözlemliyor ve misal mısır tarlalarındaki mısırlarda bölgesel renk farklılıkları olan yerleri havadan tespit ediyor ve daha sonra o kısmı kazdığında buluyormuş.
Metal gömülü olan yerin üstündeki ekili şeyler.tam gömülü olan yerin üstünde ve yakın çevresinde hafif değişik bir renk değişimi olurmuş.Bu renk değişimini tarlanın içindeyen farkedemezmişiz ama planör tarzı yakın uçma araçlarıyla rahatlıkla tespit ediliyormuş.
Bu bahsettiğim Belçika'lı yıllarca bu yöntemle yer tespit edip kazı yapıyormuş.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 02 Tem 2012, 00:49

ARKADAŞIN DEDİĞİ UYDU GÖRÜNTÜSÜ İLE BU TEORİ BİRAZ FARKLI..
SERHAT USTANIN DEDİĞİ GİBİ BÖLGEDE ARAŞTIRMA YAPILIM TOPRAK YAPISI VE BENZETİLEN NESNELERİN DIŞINDAKİ ORTAM İLE KARŞILAŞTIRALIM ESKİ DÖNEMLERE AİT BULGULAR ARAŞTIRILMALIDIR...
MİSYA USTA DEDİĞİNDE VEDE YAPILMIŞ OLAN ARAŞTIRMADA BİZİM ÜLKEDEKİ ARAŞTIRMALARIN BİRAZ İMKANLARIN FAZLA KULLANILMIŞ ŞEKLİ...
İLKBAHARDA OTLARIN YEŞERMESİYLE VE AYNI ALAN ÜZERİNDE YEŞERME SIKINTISI GÖRÜNEN YERLER**KAR YAĞDIĞI ZAMAN KARIN GEÇ TUTAN BÖLGELERİ GİBİ.......
ARAŞTIRMA,GÖZLEM ,KEŞİF.......DEFİNECİLİKTE OLMASSA OLMAZLARDAN
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 02 Tem 2012, 16:14

Misya yazdı:Şöyle bir olay var.
Belçika'lı birisi planör denilen küçük motorlu paraşüte benzeyen uçma aracıyla havadan uçarak tarlaları gözlemliyor ve misal mısır tarlalarındaki mısırlarda bölgesel renk farklılıkları olan yerleri havadan tespit ediyor ve daha sonra o kısmı kazdığında buluyormuş.
Metal gömülü olan yerin üstündeki ekili şeyler.tam gömülü olan yerin üstünde ve yakın çevresinde hafif değişik bir renk değişimi olurmuş.Bu renk değişimini tarlanın içindeyen farkedemezmişiz ama planör tarzı yakın uçma araçlarıyla rahatlıkla tespit ediliyormuş.
Bu bahsettiğim Belçika'lı yıllarca bu yöntemle yer tespit edip kazı yapıyormuş.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ve kızmayın ama ben şahsen artık o arazi yüzeyinde oluşacak sararmış otlar v.s gibi şeylere inanmıyorum bende kendi çapımda araştırdım zaten mantıklıda olunursa gömünün gazı ille olur az ama çok yanlız arkadaşlar bu gazlar 90 derecelik açı ile ve çok küçük bir alandan dışarı çıkıyor. yada delikten çıkıyor diyelim

bu gazlar yer yüzüne çıktıkları anda dik bir şekilde yükselerek ortalama 90 cm yükseldikten sonra çekim yönüne yani pusulayı çeken bildiğimiz çekim yönüne doğru akıp gider. o gazın arazide bıraktığı izi görmek çok ama çok zordur. kışın kar olayıda zaman zaman gaz etkisi ile kar tutmayan yerler olabiliyor ancak bu yerlerdeki gaz olayı ise tamamen doğal olan yer altı gazlarının bir yerden çıkışı ile gerçekleşiyor. malesef ben artık bu tez e inanmıyorum kendime göre haklı sebeplerim var. sonuçta işimiz araştırmak araştırmadan öğrenemiyoruz. herkes kendince bu konuyu araştırıp tartışırsak verimli olacağını düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 02 Tem 2012, 20:15

belirtmeyi unutmuşum:::

yüzeyde değişikliğe sebep olacak bir gömü gazı varsayalım bu gömünün miktarı çok fazla olmalı belkide yonlarca olmalı. böyle birşeyde olmadığı için gömü gazının arazi yüzeyinde kar tutmaması veya bitki örtüsünü etkilemesi söz konusu olamaz...

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 04 Tem 2012, 00:54

Yapılan araştırmalarda toprak altında bulunan altın ve gümüş gibi metaller atmosferdeki 15 ile 27 derece ısısı seviyesinde doğal olarak ısınacak ve genleşecek ısınma ve genleşme ile doğal olarak yaydığı manyetik alanı da aynı yönde açığa çıkacaktır. İletkenliği çok yüksek olan altın ,sıcaklığın etkisi ile elektronlarında büyük ölçüde bir hareketlilik olacaktır, bu hareketlilik sonucunda manyetik dalgaları sıkışarak toprağın en zayıf yerinden atmosfere dağılma yapacaktır. Elektronların genleşmesi ile meydana gelen manyetik üst seviyede bir sıkışma meydana getirecektir. Sıkışma ve sürtünme olayında ateşlenme olayı da gerçekleşebilir.Bu nedenle ot ağaç gibi bitki örtüsünün toprak altındaki damarlarını zayıflatıp çevresine göre erken sararmalarına neden olacaktır, eğer sıkışma ve sürtünme fazla ise o yerde bitki örtüsü kalmayacaktır..
SERHAT ustanın haklı olduğu konusu bence şu açıdan bakıldığında hak vermek gerekiyor ki,,,gömünün büyüklüğüne göre topraktaki etkisi kesinlikle bilinen bir şey,ama ufak yada az gömülerde toprağa etkisini görmek gözlemleme ile zor vede mümkün olacağını düşünmüyorum........... :tsk
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 04 Tem 2012, 11:40

1) Yer yüzü şekillerinde farklılık yaratabilecek bir gömünün miktarı ok fazla olmalı
2) yer altında örnek bulunan bir küp altından oluşabilecek gaz yılın her dönemi ve sürekli olarak açığa ıkmayacağından bitki örtüsünü kesinlikle etkilemez. birikim olmadan gaz kendini asla açığa çıkarmaz.
3) toprak altında ilk 1 metrede kışın sıcaklık farkı hissedilir derecede değişmeyecek olduğu için kar tutmamasıda mümkün olmayacaktır.

Uygar
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen Uygar » 06 Tem 2012, 20:58

sevgili Serhat abim ve ferdx45 önemli bir konuyu ve tesbitlerinizi çok farklı bir başlık altında da olsa dile getirmişsiniz Allah sizden razı olsun.İnşallah bu gaz olayını da sayenizde anladım.Sağolun.Varolun.
HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR.

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 08 Tem 2012, 20:57

SEVİYORUM TARTIŞMALI POZİSYONLARI.....
YARARLI OLABİLDİYSEK NE MUTLU................,
İNŞALLAH O TOPRAĞIN ÜSTÜNDE OT BİTMEYECEK,AĞAÇLARI KURUTACAK,VE BUNU GÖZLE GÖREBİLECEK KADAR ÇOK MAL BULURSUNUZ :komik :kazi:
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
_asir_

Okunmamış mesaj gönderen _asir_ » 23 Tem 2012, 03:40

SIZ NE ICIYONUZ

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 25 Tem 2012, 00:42

_asir_ yazdı:SIZ NE ICIYONUZ
kesinlile senin içtiğini içmiyoruz :geek:
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
_asir_

Okunmamış mesaj gönderen _asir_ » 26 Tem 2012, 02:33

Bir uydu goruntusu google earth bile degil boogle maps bunu biz bulduk hhheeeeeeyyyyyyttttttt :hihi :komik

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön