Arkasında birşey olabilirmi

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

ÇıRaK
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Arkasında birşey olabilirmi

Okunmamış mesaj gönderen ÇıRaK » 11 Şub 2013, 13:49

Selam ustadlarım geçen gün arazi gezisinde gözüme takılan ve çok dikkat çekn horosanlanmış kabartma ve yanında pencere gibi boşluk, dağın yamaçlarından tepesine doğru dizilmiş kayalar var üstüste yanyana resimde gördüğünüz kabartma uzaktan baya dikkat çeken üstüste dizilmiş kayayalarda,dağın kuzey yönüne bakan yamaçlarında.
Resim
Resim
Resim
Resim
Buda aynı bölgede 400 metre uzaklıkta dikkatimi çeken bir kaya sizce doğal olabilirmi
Resim
Resim
Bu resimlerinde aynı bölgede dağın eteklerinde batı yönünde bulunmakta. iki oyma arasındaki mesafe 2 metre kadar aralarında balık sırtı gibi merdiven gibi dizili kabartılar yapılmış uzunlukları yarım metre kadar genişlikleri 10 15 cm .
Resim
Aynı kayanın Doğuya bakan yönü
Resim
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun her daim..

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Re: Arkasında birşey olabilirmi

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 11 Şub 2013, 18:15

slm...
yuvarlak icine aldigim kayalar bariz dizilmis...
horasanli yerin yani kare icine aldigim yerin giris oldugunu dusunursek neden diger kayalar dizilsin soru bu?
sen o kayalari tek tek yokla kardesim sana zahmet...zaten sol tarafta farkli bir kaya var ve onun uzerinde de oyma var...
horasan yaniltmaca olabilir o yuzden aradaki sikistirilmis kayayi kurcala es gecme...

Resim

bu fotoda ok ile gesterdigim yerlerde topragi temizleyip girisi ara kardesim...

Resim

diger fotodaki kayanin rengi ve yapisi farkli kaldir bi bak bakalim ne vericek supheli duruyor...

kolay gelsin...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 17 Şub 2013, 02:21

bu fotolarda açı problemi yada hilesi var diye düşünüyorum bir kale duvarının bir bölümüde olabilir dimi :) alan komple horasanlı bu bir yapının duvarımı yoksa kayada bir oluşummu anlamadım doğrusu :))
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

ÇıRaK
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ÇıRaK » 18 Şub 2013, 01:58

Tigran Usta 5. Resimde Taşların yukarı doğru dizilişi görülüyor bu şekilde bir kaç sıra daha var. bütün kayaara baktığınızda göze çarpan dikkat çekecek büyüklükte olan bu kabartmanın olduğu kaya. Bu günlerde tekrar oraya gidip CJ2609 Ustamızın gösterdiği noktalarda ve daha önce belirlediğimiz birkaç noktada çalışma olacak sonucu burda paylaşacağım.

ÇıRaK
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ÇıRaK » 04 Oca 2017, 21:05

Biraz kurcaladim nerelere gitmisim oyle ya :)) calisma olacakti fakat bir cok arkadasimizinbasjna gelen bir olay cereyan etti ve yari yolda kaldik :)

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 11 Şub 2017, 08:24

8-) cj

efe061
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe061 » 15 Şub 2017, 15:06

ulan bu zamana kadar böyle beleş yer bii bana düşmedi bakın kimlere düşmüş fakat bu ressmi burda paylaşmışsınız demekki bu siizin yapabilceniz bi iişlem deyil kayalardaki diziliş zaten tuzaklamanın nekadar kuvvetli yapıldığı giiriş iki yerdende deyil orda sakın bi kayaa oynatma oynatırssanda taputunuda yanında getir....

ÇıRaK
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ÇıRaK » 16 Şub 2017, 05:09

Efe061 Çirak, yazildigi gibi okunur, Okundugu gibi kalmaz :) etrafta acilmis mezarlar varken bu kadar bariz bir yerin acilmamis olmasi sasirtti beni. Tuzak konusunda uzman olmasamda profosyonel cozumlemelerim var. Burda tuzaklanmis herhangi birsey yoktu. O resimdeki beles dedigin yerle degilde baska bir nokta belirledik adamlar ihanet edince oda kaldi. Oyle beles sevmiyom :) Allah daha guzel yerler nasip etsin herkesin gonlune hayrina gore. :)

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön