GEÇEN YIL KALDIĞIM YERDEN FOTOLAR

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

GEÇEN YIL KALDIĞIM YERDEN FOTOLAR

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 30 Haz 2009, 14:31

DEĞERLİ ARKADAŞLAR İKİ YILDIR BİR TAŞA UĞRAŞIYORUM.GEÇEN YIL BABAMIN RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI HİÇ BİR YERE GİDEMEDİM.ÇALIŞTIĞIM TAŞ YARIM KALDI.BU İŞİ BİTİRMEYİ İSTİYORUM.ÇÜNKÜ RAHMETLİ BABAM .O KADAR EMEK VERDİN KIR ŞU TAŞI. DİYE DE BİRKAÇ KERE SÖYLEDİ.TAŞTAKİ İLERLEME USTAM SAZDAN SAYESİNDE OLDU.ÖYLE BİR YÖNLENDİRME YAPTI Kİ HEDEF TAMAM.AMA EKSİK OLAN TAŞTAKİ HORASANLA BAŞA ÇIKAMAMAK.ELLİ CM DEN FAZLA KIRDIK.ORTADA TENCERE KAPAĞI ŞEKLİNDE BİR SIKIŞTIRMA ÇIKTI.SİZLERDEN RİCAM ÖZELLİKLE KAPAK ŞEKLİNİ BÜYÜTEREK DOĞRU ALANDA OLUP OLMADIĞIMIZ KONUSUNDA YARDIMCI OLMANIZ.TEŞEKKÜRLER

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

DÜZENLEYEN ARAŞTIRMACI

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: GEÇEN YIL KALDIĞIM YERDEN FOTOLAR

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 30 Haz 2009, 14:34

başınız sağolsun kardeşim üzüldük inanın mekanı cennet olsun

taşa gelince biraz detay olsa resim açısından inanın tek resim bişey görmüş yada anlayabilmiş değiliz saygılar..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 30 Haz 2009, 15:07

BAŞINIZ SAĞ OLSUN KARDEŞİM Allah SABIR VERSİN..RESİMLERİ YÜKLEDİM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BABANIN HÜRMETİNE SONUCA ULAŞIRSIN..SAYGILARIMLA
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

enee
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen enee » 30 Haz 2009, 15:18

Basin sagolsun kardesim, Allah rahmet etsin, mekani cennet olur İnşAllah..

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 30 Haz 2009, 18:54

ARAŞTIRMACI ARKADAŞIM FOTOLARI DÜZENLEYİP BİR ARAYA GETİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.Allah RAZI OLSUN.

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 30 Haz 2009, 23:11

öncelikle başınız sağolsun arkadaşım işaretle ilgili ikinci fotodaki diktörtken oymanın murç yönünde araştırmanızı yapın
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 30 Haz 2009, 23:21

teşekkürler OKANALİkardeş, benim asıl sormak istediğim son fotodaki kapağa bakarak doğru hedefte olup olmadığım.çünkü bazı ustalar kaya mezarı tek olmaz diyorlar.ama burada tek mezar belirtisi var.aslında son fotonun işaretlenmemişini gönderebilseydim kapağın daha belirgin olduğunu görebilirdiniz.ama öyle bir sıkıştırma taş ki saatlerce uğraşmamıza rağmen hiç bir esnemesi yok.ayrıca bu kadar sert ve boşluksuz horasan olur mu.çok az da olsa boşluk sesi geliyor.açmaya da dediğiniz yerden başlamıştık.horasanlı bölge kayanın içinde 120 cm ye 40 cm şeklinde.farklı şekilde ve kayadan ayrı bir demir küfü şeklinde bazı kenarlarında değişim var.teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 30 Haz 2009, 23:22

başınız sağolsun arkadaşım

benim ilgimi çeken ilk resim kanallar buranın temizlenerek incelenmesi lazım

ikinci olarak dördüncü resimde kayanın görünen kısmını biraz temizlemekte fayda var acaba aşağıya ne kadar devam ediyor
sabır en büyük erdemdir

Youtube

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 30 Haz 2009, 23:38

HUNDAİ USTA kanalların uzunluğu altı metre.kanalın toprakla birleştiği yerde ikinci işareti bulduk ve çalışmaya başladık.kaya 100 tondan fazla .alta olan derinliği de üç metreye yakın.dediğin yeri iki metre aşağıya doğru temizledik daha da devam ediyordu.ancak kırdığımızyerin 40 cm den sonrası yani alt tabanı normal taşın kendisi.120 cm ye 40 veya 45 cm lik bir farklı bölge var.teşekkürler usta.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 30 Haz 2009, 23:54

anadolu kardeş bu kanalların ön tarafını temizledinizmi temizlediyseniz ne var kayada her hangi bir işlem varmı?
sabır en büyük erdemdir

Youtube

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 01 Tem 2009, 00:07

HUNDAİ USTA KANALIN BİR METRE ALTINDA ÜÇÜNCÜ FOTODAKİ OYMA VAR.OYMANIN İÇİNDE KANALIN EĞİM YÖNÜNDE TIRNAK İŞARETİ VAR.İŞARET OYMANIN İÇİNİ AYRINTILI FOTOLAYINCA YA DA ELLE YOKLAYINCA BELLİ OLUYOR.BUNA BAĞLI OLARAK KANALIN BİTİMİNE YÖNELDİK VE ORADA DA FOTODA ETRAFINI ÇİZDİĞİMİZ YAPIŞTIRMA TAŞLARA ULAŞTIK ONLARI KIRDIK ALTINDAN HORASAN ÇIKTI.ŞU ANA KADAR KIRDIĞIMIZ DERİNLİK 50. 55 CM DE.AYRICA ANA KAYADA KANALA PRALEL OLARAK ÇİZİLMİŞ BEŞ TANE ÇİZGİ VAR. BUNLAR KIRIK MI YAPILMA MI O KONUDA KESİN KONUŞMAK İSTEMİYORUM.AMA OYMA.KANAL.HORASAN VE HORASANI KARIŞTIRDILARI ÜZERİ ÇAPAKLI .SANKİ YAĞMUR YAĞINCA DAMLALAR KALMIŞ GİBİ PÜTÜRLÜ YUVARLAKLAR VE YASSI BİR TAŞ DA HEMEN YAKININDA UZUN OLDU AMA KUSURA BAKMAYIN.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 01 Tem 2009, 00:37

estafurullah kardeş İnşAllah tekrar gidişinde buraları temizleyerek resimlersen gözden kaçn bir işaret olabilir ozaman tekrar değerlendirelim derim seni yanıltmak istemem
sabır en büyük erdemdir

Youtube

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 13 Tem 2010, 19:53

değerli arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar yazıyorum.çünkü işaretler çözüldü.nokta belirlendi.ancak iki şey soracağım.ilki 7.fotodaki yer merkez ama antik harcı kırmak mümkün değil.ona bir önerisi olan var mı.yaktım.karışım döktüm.asit.alkol.sirke vs vs.mazotla yaktım.benzinle yaktım.hiç biri tam çözüm değil.hilti işi zor yol kenarı.ikincisi bu gibi yerlere de izin verirler mi.bir başka sorum da şu.oymanın içindeki bir haç ve ya başka bir küçük oyuk içerdeki eşya ya da mal hakkında bir ip ucu verir mi.teşekkürler.

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen anadolu » 13 Tem 2010, 20:00

Resim

Resim

Resim

anadolu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

kırılamayan kapak taş ve antik harç