Kale ve işaretler

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

radres229

Kale ve işaretler

Okunmamış mesaj gönderen radres229 » 20 Ara 2015, 20:43

En son giriş tarihim ^^Son ziyaretiniz: Pzr Mar 28, 2010 12:16 am^^ Gerçekten duygulandım:) yanılmıyorsam site kapanmıştı tekrardan siteyi açanlara sonsuz teşekkürler.. Fazla uzatmadan konuya giriyorum göstereceğim resimler çok eski bir kalenin etrfında bulunan işaretlerdir ve bu kale efsaneye göre eşkiyaların yaşadığı bir yer.. Umarım resimleri yollayabilmişimdir

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

efe061
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: Kale ve işaretler

Okunmamış mesaj gönderen efe061 » 22 Ara 2015, 07:58

şu yılanın bakış istikametini bi resimlesen güzel olur özellikle üc tepe var orayı resimle 350..750 metre mesafede bu cıvarda birde oluklu ceşme mevcut orayıda resimle yılanın işni görelim yer güzel olduğun bölgede mezar olayı var 20..25cm genişlikte bi kanal olmalı uzunluk 30 cm cıvarı bi tarafı acık bi tarfı kapalı onuda bul resimle kayda deyer işaretler var ama en önemlisi yılan hediyesi alınmamışsa iyi sen yılanın bölgesini güzelce resimle birde 2 kaya üst üste olan yeride bul resimle.......

radres229

Okunmamış mesaj gönderen radres229 » 22 Ara 2015, 21:44

yılanın baktığı yönde birtane büyük oyma var oymanın da hemen 2 metre önünde düzgün bir şekilde sıralanmış 4 sıralı yaklaşık 24 tane yanyana küçük oymalar var ondan sonrası da zaten yaklaşık 500 metrelik bir uçurum önüde arkasıda uçurum biraz alt tarafta o duvardaki mihrap gibi olan yer var oraya gelmeden 4 merdivenli bir taş var bunların haricinde o zaman gözetleme kulesi olarak kullanılan bir yapı var ve çeşitli yerlerde haç işaretleri var başka da bişey yok yada ben görmedim buraya çıkış yaklaşık 3 saat sürüyor mevki oalrak iki derenin birleştiği yerin tam zirvesinde bulunuyor hemen altındada bir tarihi köprü var dediklerine göre eşkiyalar yaşamış burada çünkü burası kervan yolunun bulunduğu yer yani burada insanların mallarına el koyuyorlarmış

radres229

Okunmamış mesaj gönderen radres229 » 22 Ara 2015, 21:46

ve dikkat ederseniz yılanın sağ ve solunda iki tane süvari var sağdaki yılana mızrak ile saldırıyor soldakide ok ile kafasına saldırıyor

efe061
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe061 » 23 Ara 2015, 01:00

Bölge neresi eşkiya olayi olduğunu göruyorum zaten sen söylediklerimi bul en ufak işini cözmeden büyük olanın yolunu yürüyemeyiz köprü diyosun ceşmeden haberin yok.haçlar var dögrü ama bi okadarda sahte işlem var eşkiya bunlar kolay parasi varsa ben bilmiyorum sen biliyosan bul bizede söyle sana daha yığmayı söylemedim mağarayı söylemedim kuyu olayini söylemedim dediklerimi bulki yardimci olalim ben sana ne dedimse hepsi orda mevcut sen işaretlerin yaninda para ariyosun oyle bi olay yok.....

radres229

Okunmamış mesaj gönderen radres229 » 23 Ara 2015, 17:17

Ben sadece o kayadaki mihraptan şüpheleniyorum Başkada bildiğim bisey yok oraya çıkmak yaklaşık 4 saatlik bir rampa o Yüzden her zaman gidilmiyor ama bir daha gidersem dediklerin varmı yokmu bakacağım

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 17 Oca 2016, 19:00

merhabalar...

roma dönemine de ev sahipliği yapmış güzel bir yer..figürlerden anlaşılmakta..

sonra ki dönemlere de ev sahipliği yapmış ve ayrıca bölge haritası da mevcut..ama aranılan yer neresidir onu anlayamadım..ne arıyorsunuz?

saygılarımla...araşTIRmacı
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

radres229

Okunmamış mesaj gönderen radres229 » 07 Mar 2016, 19:20

aradığımız şey aslında herkesin aradığı şeyler:) sadece uğraşmaya değermi acaba yada önemli bir yermidir diye resimleri sizlerle paylaştım

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön