arkadaşlar bu mağaraya yorumlarınızı bekliyorum....

Bu Forumda Mağaralar Hakkında Bildiklerimizi, Gördüklerimizi Paylaşabilir, Mağaralarla İlgili Resimler ve Videolar Ekleyebilir, Yorum Yapabilir ve Soru Sorabilirsiniz

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: arkadaşlar bu mağaraya yorumlarınızı bekliyorum....

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 25 Tem 2009, 14:27

Değerli kardeşim burası mağaradan daha çok açılmış bir mezara benziyor zira işaretlerde mezar olduğu tezini kuvetlendiriyor yan tarafında örülü bi yer görülmekte orayı inceleyin aynısınından bir tane olabilir selametle..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

mustafa2611
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen mustafa2611 » 25 Tem 2009, 14:54

SeRHaT21 yazdı:Değerli kardeşim burası mağaradan daha çok açılmış bir mezara benziyor zira işaretlerde mezar olduğu tezini kuvetlendiriyor yan tarafında örülü bi yer görülmekte orayı inceleyin aynısınından bir tane olabilir selametle..
SERHAT USTAYA KATILIYORUM BURASI AÇILMIŞ EN ALTTAN ÜÇÜNCÜ RESİMDE MAĞARANIN GİRİŞ KISMININ ÜST TARAFINDA ÜÇGEN BİR TAŞ VAR ORASI GÖZDEN KAÇMIŞ GALİBA TAŞI ÇIKART EMEĞİNİN KARŞILIĞI HAYIRLI OLSUN

Kullanıcı avatarı
yasakprens

Okunmamış mesaj gönderen yasakprens » 26 Tem 2009, 13:53

abim yorumun için cok tşkler.dediğin yöne doğru araştırmalara devam edeceğim...tekrar tşkler yorum ve yardımın için.selametle abicim.

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 26 Tem 2009, 18:32

evet üstadalr gerekeni spylemiş.çok güsel bir mezarmıs lakin atı alan üsküdarı geçmiş.çevresini arastemanda fayda var.
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

marety34

Okunmamış mesaj gönderen marety34 » 11 Kas 2009, 03:00

burası izmir olmalı

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 11 Kas 2009, 03:09

SLM.AÇILMIŞ BİR ADET MEZARDIR DİYORUM.FAKAT ORANIN AZ GERİSİDEN VE SAĞI SOLU ÇEKİMİŞ FOTOĞRAFI VARSA EKLESENDE DAHA VARMI BAKSAK BERBERCE.GENEL OLARAK TEK OMAZ KAYA MEZARI BAZI İSDİSNALAR HARIÇ. BUARADA OK İŞARETİ YENİ GİBİ ESKİYSE BİLE OYNANMIŞ ÜZERİNDE. SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Azadi_DersiM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Azadi_DersiM » 11 Kas 2009, 03:40

kardeş buranın uzaktan cekilmiş ve oldugu kayayı komple alan bir fotosu varmıdır? örülü yer ve üst tarafta bişeyler daha var sanki... burada başka bir veya birkaç mezar daha var sanırım...

m-u

Okunmamış mesaj gönderen m-u » 04 Ara 2009, 15:52

dostum oraya dikkatli bi kesif yap umarım soyulmamış

karani

sol taraf tasla islenmis bir duvar guruyorum orasini bir kon

Okunmamış mesaj gönderen karani » 12 Mar 2010, 20:34

yasakprens yazdı:Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 12 Mar 2010, 23:13

içimde bir his var sanki bu mezarda hala çözülmemiş bişey var mezarı belli etmek için ellerinden geleni yapmışlar bu kadar kolay olmasa gerek bence bu mezarın daha büyük bir sırrı var yada asıl hedefi saptırmak için bu mezarı kullanmışlar gibime geliyor eyer yakınlarında açılmamış başka mezar yoksa bence büyük sır bu mezara çok yakın
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 12 Mar 2010, 23:19

Resim
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

desertroze

Okunmamış mesaj gönderen desertroze » 13 Mar 2010, 00:13

mağraya yorumlarınızdemişsiniz...yorumum evet güzel mağra öğrenmek istediğin snırım bu değil.evet mağra güzel ama birşeyler kaldığını sanmıyorum.bir mezardan çok barınma yerine benziyor.bölgenin tarihini yaşayışlarını araştırırsan daha detaylı yardımı olabilir.birde bölge olarak daha detaylı bilgi verebilirsen daha başka bu tarz yapılar varmı uzaktan görüntü resmi vs.ozaman daha tatminkar cevaplar alabilirsin

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 13 Mar 2010, 05:04

kuvvetle muhtemel açılmış kaya mezarı... taş örülü kısım sonradan yakın dönemde örüldüğü kesin .. cimento ve harç ile yapıldığı net bir şekilde görülüyor..
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

Kullanıcı avatarı
yasakprens

Okunmamış mesaj gönderen yasakprens » 13 Haz 2010, 21:28

cümleten hayırlı günler üstatlar... şimdi öncelikle son mesaja yorum yapayım ve bu yer hakkında bilgi vereyim.. reis arkadaşımız çimento ve harçtan yapıldığı hakkında yorum yapmış fakat bu mağara tamamiyle kayanın oyulmasıyla yapılmış saf kaya mağarasıdır.... bulunduğu yer bitlis'tedir. ermeni zamanında dönemin vali yardımcısı olan ve ayreten mağaranın yirmi metre uzağındaki kızıl kilisenin papazı olan şahsın evinin hemen yanındadır bu mağara.. kızıl kilise tamamen yıkılmış fakat hac işaretli taşları hala duruyor.. mağaranın sağ tarafından 7 metre ötede tünele giriş mağarası vardır. sol tarafında 3 metre yanında bir mağara daha vardır fakat duvarın arkasında olduğu için önünde duvar örülü olduğu için fotosunun çekilmesi mümkün değildir. 3 metre yanındaki mağaranın aşağıya doğru çaprazında 5 metre solunda bi tünele giriş mağarası daha vardır fakat oda evin duvarının arkasında olduğu için fotosunun çekilmesi mümkün değildir... görünen işaretler bu mağaradadır. mağara açılmış bi mezar değildir. mağaranın üzerinde BÜST şekli vardır çekip yayınlarım.. Şunu özellikle belirteyim bu mağaranın olduğu bölgedeki bütün evler yer altından tünellerle birbirine bağlantılıdır.. mağaranın bulunduğu yer eski ermeni mahallesidir o dönemde evlerde yaşayan insanlarda ermeni asıllı insanlardır... bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum saygı ve sevgilerimle....

“MAĞARALAR” sayfasına dön