AYVAİNİ MAĞARASI

Bu Forumda Mağaralar Hakkında Bildiklerimizi, Gördüklerimizi Paylaşabilir, Mağaralarla İlgili Resimler ve Videolar Ekleyebilir, Yorum Yapabilir ve Soru Sorabilirsiniz

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

AYVAİNİ MAĞARASI

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 12 Haz 2009, 22:12

Uluabat Gölü'nün güney bölümünde yer alan Ayvaini Mağarası'nın iki girişi vardır. Birinci giriş Bursa, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kazanpınar'da, diğer girişi yeraltı sularının yer üstüne çıktığı Nilüfer İlçesi'ne bağlı Ayvaköy'ü yakınında yer alır. İki girişi arasında 4 km mesafe vardır. Bursa'yı Mustafakemalpaşa'ya bağlayan eski yol mağara yakınından geçer.

Her iki yönden girişi bulunan mağara, girişlerinin sarp olması nedeniyle turizme kapalı olmakla beraber profesyonel dağcı ve mağaracılar tarafından tercih edilebilir. Hidrolojik olarak aktif bir mağaradır. Güney Marmara Bölgesi'nin en uzun mağarasıdır. Ayvaini Mağarası görünümleri ilginç ve büyüleyici damlataşlar (sarkıt, dikit, duvar damlataşları, sulu damlataş havuzları) ve göller ile kaplıdır. Gezi için rehber alınması gerekmektedir. Turistik gezilere açılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Hidrolojik olarak aktif bir mağaradır. İki girişi arasında 4 km mesafe vardır. Güney Marmara Bölgesi'nin en uzun mağarasıdır. Ayvaini Mağarası görünümleri ilginç ve büyüleyici damlataşlar (sarkıt, dikit, duvar damlataşları, sulu damlataş havuzları) ve göller ile kaplıdır. Gezi için rehber alınması gerekmektedir. Turistik gezilere açılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Resim
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Re: AYVAİNİ MAĞARASI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 24 Haz 2009, 12:31

GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER USTA..DİLERİM EN KISA ZAMANDA HERKESE GÖRSELLİĞİNİ TATTIRIR DİYORUM..SAYGILARIMLA
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
16atmaca53
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen 16atmaca53 » 22 Ağu 2009, 22:21

selamlar evet cok guzel bır mağra bende gezdım orayı zamanı olan arkadaşlarım gezmesını tafsıye ederım
Herkes kaşık yapar ama sapını ortaya getiremez

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 22 Ağu 2009, 22:31

ETKİLEYİCİ BİRYER.TESEKKÜRLER.
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

“MAĞARALAR” sayfasına dön