bu timülüsmü?

Bu Forumda Tümülüsler Hakkında Yerli, Yabancı Bilimsel Kaynaklar ve Değerli Üyelerimizin Gönderdiği Tümülüs Fotoğrafları İle Detayları Paylaşılacaktır.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

afatsum1978

bu timülüsmü?

Okunmamış mesaj gönderen afatsum1978 » 01 Tem 2010, 23:17

s
Resim

resimler hakkında bilgi verirmisiniz lütfen şimdiden teşekkürler
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
geçici bir dövmesin şeklini çizdi TANRI topraklara vakti gelince kazma kürekle silineceksin...

ANGARALI

Re: bu timülüsmü?

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 02 Tem 2010, 00:29

SLM. KARDEŞİM UZAKTAN TÜMÜLÜSE BENZİYOR. İNANKİ TÜMÜLÜSE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN TEPECİKLERİN TÜMÜLÜS OLDUĞUNU GÖZLERİMLE GÖRDÜM. ONUN İÇİN ARAŞTIRMA YAPMALISIN YANINA GİT YÜZEYSEL ARAŞTIRMADAN BAŞLA BU RESİMLERDEN AHKAM KESERSEK YANLIŞ YORUMA NEDEN OLURUZ. AYRICA TÜMÜLÜS OLMASI İÇİN ÇEVRESİ TÜMÜLÜS KURALLARINA UYUYORMU ONUDA ARAŞTIRKİ KARAR VERELİM. NET KARAR TEPECİĞİN ÜZERİNDE TOPRAK KATMANI BULMAYINCA YANİ BİRAZ İŞLEM SONUCU VERİLİR SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

afatsum1978

Okunmamış mesaj gönderen afatsum1978 » 02 Tem 2010, 01:51

yakın çevresi eski yerleşim alanı kilise var tepesine çıkamadım çevreye hakim bir yer sadece su olup olmadığını bilmiyorum.
geçici bir dövmesin şeklini çizdi TANRI topraklara vakti gelince kazma kürekle silineceksin...

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 02 Tem 2010, 10:50

kardeş timilüs olmaya timilüs ama buyuk ihtimalle soyuktur böyle net olanlar orta çağ bizans zamanı soyulmuşlar bunları hiç merak etmeyin ve karıştırmayın bunların hepside kayıtlıdır.hiç bir çalışma yapamazsınız.buyuk ihtimalle etrafındaki yaşantıda sit alanıdır orada yogunlaşmanı tavsiye ederim bölge neresi merak ettim
xxx efe75 xxx

“TÜMÜLÜSLER” sayfasına dön