4 BİN YILLIK KAYA MEZARA EL DEĞMEMİŞ GİRİŞ ARANIYOR

Bu Forumda Kaya Mezarlar Fotoğraflarıyla Birlikte Ele Alınacaktır. Ülkemizdeki Kaya Mezarlarının Şekilleri, Hangi Döneme Ait Oldukları, Hangi İşaretlerle Gizlendikleri Değerli Usta Üyelerimizin Katılımıyla Ele Alınacaktır.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

BABiL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: 4 BİN YILLIK KAYA MEZARA EL DEĞMEMİŞ GİRİŞ ARANIYOR

Okunmamış mesaj gönderen BABiL » 26 Ara 2009, 01:35

7 nolu fotoda işaretin üstündeki basamakların bittiği yerde bi kontrol yapmanızı öneririm.ayrıca kazdığınız alanda çıkan taş duvardaki düzeltme ve işçilik dikkat çekici.fakat basamakların bitiş noktasında detaylı bir inceleme ve fotolama yapmanızı tavsiye edrim.SAYGILAR,İYİ ÇALIŞMALAR.

BABiL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen BABiL » 26 Ara 2009, 01:57

İŞARETİ BİRAZ İNCELEDİM ve şöyle bir mantık yürüttüm.ben olsam işareti yapıp hemen yanınada sağı gösteren bir ok işareti koymazdım.bunu bir çocuk bile çözer değilmi ama..??ve yine şöyle düşündüm bence bu işaret tersten okunmalı yani foto bir kere sola çevirip okunmalı.sola çevrildiğinde görülecekki ok işareti yukarıyı gösteriyor.bu durumu destekleyen temel işaret ise işaretin üst yanındaki basamaklardır.birçoğumuz biliyoruzki oyulmuş basamaklar önemli mezarlara çıkar.velhasılı kelam hedef yukarısı arkadaşım.BAŞARILAR.

YoshinoRi

Okunmamış mesaj gönderen YoshinoRi » 26 Ara 2009, 02:25

12 adım ok yonu. Bu tarz açılmış yerler görmüştüm. Merdiven olayı tamamen farklı diye düşünüyorum. 3 merdiven zaten mezar verir.

BABiL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen BABiL » 26 Ara 2009, 22:49

evet mezar verir katılıyorum.ancak basamakların çıkış yönüdür önemli olan ve dedefe götüren diyede düşünüyorum.SAYGILAR

izzeddin_04

Okunmamış mesaj gönderen izzeddin_04 » 27 Ara 2009, 22:23

slm alk kardeş bu kare zemine yakınmı,uzaktan fotosunu göremedğimiz için net bi şey söyleyemiyoruz.işaretin zemine yakınsa kayanın dibinde ön zemini temizleyip girişi aramalısın, Allah yardımcın olsun.

jumbo500

Okunmamış mesaj gönderen jumbo500 » 18 May 2010, 18:00

merhaba aradan 5 ay geçmiş sonuç nedir ? açabildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 19 May 2010, 00:14

duvarı görsem duvarlara hiç dayanamam :) belki faydam dokunurdu yalnız buranın yalnız mezarın 4 bin yıllık olduğunu nasıl anladınız onu anlamış diilim açıkçası
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

MERAKLI DEFİNECİ

Okunmamış mesaj gönderen MERAKLI DEFİNECİ » 20 May 2010, 00:11

s a arkadaşım kanal tarafına doğuya doğru 12 adım atıp tünel girişine geleceksin tünelden odaya gireceksin .girişi biraz açarsan anakayayı görürsün anakayanın güney doğusuna doğru 3m civarı inersen kapaktaşını bulursun başka yerden giremezsin saygılar

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 21 May 2010, 16:58

4. VE 5. RESİMLERİNİZDEKİ SİZİN KANAL DİYE TABİR ETTİĞİNİZ İŞARET İLE 7.RESİMDEKİ KARE İÇİNDE OYMA VE KANAL UCU ULAN RESMİN ARASINDAKİ UZAKLIK NEDİR.4.VE 5.RESİMLERDEKİ İŞARETİN OLDUGU YERİ İYCE TEMİZLERMİSİNİZ SUYLA SIYIRSANIZ DAHA GÜZEL OLUR.ONUN X İŞARETİ OLDUGUNU DÜSÜNÜYORUM.BAKALIM TEMİZLEDİGİNİZDE DİGER KOL ÇIKACAKMI.BİR DE KOLU OLMYAN TARAFTA Kİ ÜZERİNDE MURC OLAN YER TARAFINAMI BAKYOR 7. RESMİNİZ ?
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

AraSs

Okunmamış mesaj gönderen AraSs » 23 May 2010, 21:04

resim için tsk kardesim bu bir erkek mezarı ve ben bunlardan actım kanalın baktığı veya aktığı yere bak burda kayanın içinde bulacaksın mezarı kapalı bir oda mezarı tabii acılmamışsa bol şanslar Allah gönlünüze göre versin :)

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 02 Ara 2010, 07:42

jumbo500 yazdı:merhaba aradan 5 ay geçmiş sonuç nedir ? açabildiniz mi?
hala soranlar,hala yorum yapanlar var.ne desin adam;tamam,açtık iş bittimi desin.buluntuların dökümanını istemeyecenizi bilse :).....her ne ise..Bura1 arkadaşa bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz.bakın arkadaşlar bu örnek ve kaynak bir konu dur.epeycede foto var.merdiven ile mezar arasındaki mesafe ise 5 metre degil....merdiven her zaman semboliktir.burası inilen bir merdiven. kral,kral ailesinden yada önemli biri,yada zamanın din adamı olabilir.rahmetli olunca :) hani önemli şahsiyet ya,belkide kral yani tanrının yeryüzündeki eli,bu şahıs ölüp mezara defnedilince,mezarda kendisini ziyarete gelecek olan tanrı,bu merdivenlerden inerek ölüyü ziyaret edecektir,lakin bura1 kardeş önce davranıp tamda mezarda bu şahsiyeti ziyaret etmiştir.hayırlı ugurlu olsun,darısı başınıza.selamlar.

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 02 Ara 2010, 15:52

öncül yazdı:
hala soranlar,hala yorum yapanlar var.ne desin adam;tamam,açtık iş bittimi desin.buluntuların dökümanını istemeyecenizi bilse :).....her ne ise..Bura1 arkadaşa bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz.bakın arkadaşlar bu örnek ve kaynak bir konu dur.epeycede foto var.merdiven ile mezar arasındaki mesafe ise 5 metre degil....merdiven her zaman semboliktir.burası inilen bir merdiven. kral,kral ailesinden yada önemli biri,yada zamanın din adamı olabilir.rahmetli olunca :) hani önemli şahsiyet ya,belkide kral yani tanrının yeryüzündeki eli,bu şahıs ölüp mezara defnedilince,mezarda kendisini ziyarete gelecek olan tanrı,bu merdivenlerden inerek ölüyü ziyaret edecektir,lakin bura1 kardeş önce davranıp tamda mezarda bu şahsiyeti ziyaret etmiştir.hayırlı ugurlu olsun,darısı başınıza.selamlar.
dünleme butonu yokmuydu.acaba kaldırıldımı.ee resim yükleyemiyorum.

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 02 Ara 2010, 15:55

öncül yazdı:
dünleme butonu yokmuydu.acaba kaldırıldımı.ee resim yükleyemiyorum.Resimalla alla niye gitmiyoki.

“KAYA MEZARLAR” sayfasına dön