Dere kenarındaki dev oyma

Bu Forumda Kaya Mezarlar Fotoğraflarıyla Birlikte Ele Alınacaktır. Ülkemizdeki Kaya Mezarlarının Şekilleri, Hangi Döneme Ait Oldukları, Hangi İşaretlerle Gizlendikleri Değerli Usta Üyelerimizin Katılımıyla Ele Alınacaktır.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

cengo

Dere kenarındaki dev oyma

Okunmamış mesaj gönderen cengo » 14 Eki 2011, 17:54

Arkadaşlar benim bir sorum olacak yıllardır piknik yapmaya gittiğim bir dere kenarı var.Son birkaç defa gidişimde suyun aktığı yerde dev bir oyulmuş kaya ilgimi çekti tıpkı dikdörtgen şeklindeki bir küvete benziyor.Sürekli üzerine su aktığı için içi su dolu derinliğine baktım 1.85 civarlarında.Daha önceden bu kayanın içindeki suyun boşaltılıdığını duydum fakat birşey bulunamamış.Kayanın şekli tıpkı bir lahite benziyor üzerinde hiçbir işaret veya iz bulamadım.Sizce bu ne olabilir?Bir dahaki gidişimde fotoğraflarınıda ekleyecceğim Ayrıca tam orada eskiden bir değirmen olduğu söyleniyor teşekkürler ;)

cengo

Re: Dere kenarındaki dev oyma

Okunmamış mesaj gönderen cengo » 14 Eki 2011, 21:29

Lütfen biri cevap versin...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 14 Eki 2011, 22:17

bir su yalağı olabilir. onun harici birşey ise zaten açılmış işlem görmüş demektir siz resimleyin yinede ama sadece o taşı değil azda uzak çekim ve çevre resimleri ekleyin.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

cengo

Okunmamış mesaj gönderen cengo » 15 Eki 2011, 07:52

Kesinlikle bir yalak değil.İçi boş kapağı alınmış bir lahit gibi üzerinde hiçbir yazı yok.Üstelik burası o çevrenin deniz seviyesine en yakın yeri.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Eki 2011, 19:33

kapağı alınmış bir lahit ise zaten boştur demek istediğim budur. lahitler genelde tek olmazlar bi resimlerseniz yorum yapmak mümkün olacaktır.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“KAYA MEZARLAR” sayfasına dön