adım attığımız yer mezar nedir bu yahu.

Bu Forumda Katakomp, Küp Mezar, Menhir Mezar, Dolmen Mezarlar ve Diğer Kategorilere Uymayan Mezar Şekilleri Ele Alınacaktır.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

musty21

adım attığımız yer mezar nedir bu yahu.

Okunmamış mesaj gönderen musty21 » 30 Mar 2011, 14:34

selamun aleykum arkadaşlar.bir bölgedeyim son zamanlarda.buralarda nereyi yoklasam tuğla örülü küp yanmış vb.mezarlar çıkıyor tabikide değersiz gariplerinmiş hepsi.fazlada bozmak istemiyorum yerlerini ki istesem yüzlerce daha var açılacak.sadede geleyim biraz son açtığım tesadüfen köstebekciğin dışarıya bir insan dişi çıkarmasıyla bulundu.orayı yokladım yarım metre aşağıda banyo küveti şeklinde kalın yapılı tuğla geldi ve altında kemikler hiç oynamadan bıraktım.bunlar hep boşmudur böyle yoksa yanıldığım bir yermi var.bölgenin resimlerini ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum iyi günler.[/img][
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: adım attığımız yer mezar nedir bu yahu.

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 30 Mar 2011, 15:22

aynı döneme ait iki farlı mezar var demekki biri kaya mezar yani zengin işi diğeri zemin altı mezarları bölgede kaya mezarlara yoğunlaşılmalı derim..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

musty21

Okunmamış mesaj gönderen musty21 » 31 Mar 2011, 10:09

kaya mezarları ilk yoğunlaşılan bölge idi zaten tabi hepsi dönemin hırsızları tarafından ustaca boşaltılmış bu bölgede çok uğraştım ama bulunmamış kaya mezarı yok sanırım.burası yaşantı olarak baya geniş bir bölge olmalı bölge afyon civarları.ama bu adamların hepsimi fakirmiş onu anlayamıyorum.yada mezarlardan soyduklarını ne yapmış bu hırsızlar muhakkak o bölgede bir yerde ölmüş kalmışlar mantıksızmı düşünüyorum.resimler üzerinden yorumlarınızı bekliyorum.(resimler baya büyüktür üstüne tıklayarak bakınız)

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 31 Mar 2011, 10:14

garibanlar diye es geçmek olmaz zarar vermeden itina ile kontrol etmelisin
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 31 Mar 2011, 12:14

musty21 YAZDI:
buralarda nereyi yoklasam tuğla örülü küp yanmış vb.mezarlar çıkıyor tabikide değersiz gariplerinmiş hepsi.

MERHABA DEĞERLİ KARDEŞİM....KÜP DERKEN KÜP MEZARLAR MI (KATAKOMP) ??
EĞER KATAKOMP MEZARLAR SA BURADAN DAHA YÜKSEK MESAFE OLARAK (1200 METRE ) BİR DAĞ VARMI ?

Resim
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

musty21

Okunmamış mesaj gönderen musty21 » 31 Mar 2011, 13:10

Resim

Resim

Resim
bölgedeki izlenimlerime ve aktarımlarıma devam ediyorum burayı çözümlemek için ustalardan yorumlar bekliyorum.yeraltı türü mezar değilde tuğla örülü yada tuğla kapatmalı mezarlar çıkıyor.bazı bölgelerde ise yaklaşık buranın 1km doğusunda ise tepelerde 1-1.5 mt derinlikten hiç kemikleri bile dağılmamış mezarlar ve siyaha yakın renkte kap çanak testi gözyaşı şişesi vb ölünün yanında çıkıyor.(şimdiye kadar değerli bir şey çıkmaması garip değilmi acaba)

“DİĞER MEZAR ÇEŞİTLERİ ( KATAKOMP, KÜP MEZAR, MENHİR ve DOLMEN MEZARLAR)” sayfasına dön