höyük

Bu Forumda Üst Üste Gelmiş Yerleşim Çöküntülerinin Oluşturduğu Hafif Yığmalar Olan Höyükleri Ele Alacağız, Paylaşımlarınızı Bekliyoruz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

hardman

höyük

Okunmamış mesaj gönderen hardman » 16 Eki 2009, 20:31

selam arkadaslar ben bir höyük biliyorum araştırma yaptım yüzeyde bulunan lece tası bulduk ama orada kafa tası kaval kemıklerı cıktı sonra tası bırazını kırdık ve hala kemık cıkıyor bırde kayma oluyor bana yardımcı olursanız sevınırım

Okan

Re: höyük

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 16 Eki 2009, 21:05

arkadaşım bu gibi yerler bilindiği gibi yaşantı yerleridir ve zamanla bir çok medeniyette iz sürmüştür ve katmanlar olmuştur doğal olarakta mezarlarda çıkar ve bunu kaydeye alarak mezarları açmak yerine yüzey araştırması yapmak en doğrusu olacaktır ve bu doğrultuda bize ön izlenim verecektir
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

lokmanhekim
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: höyük

Okunmamış mesaj gönderen lokmanhekim » 16 Eki 2009, 21:08

kardeş höyüklerin kendisine has bir kazı sistemi vardır...höyüklerden bir şey çıkacak diye bir kaide yoktur... her an karşına küp ,iskelet tuğla parçaları v.b birşeyler çıkarbilir.... nadir olarak heykelcikler kap çanak sikke

çıkabilir..ama bunları sağlam çıkartması ayrı bir meseledir...kazmayı vurursun ya kırıkları çıkar yada toprak içerisinde karışır gider göremessin...
tünel açarak girmeye kalkarsan Allah göstermesin başınıza uçması yüksektir..

çünkü toprağı çürüktür... tümülüs toprağına benzemez... kül katmanı yoğundur..

küçük kazı aletleriyle çalışma yapılması lazım eğer sağlam birşey bulunacaksa

ve tepeden yavaş yavaş düzlenerek taşlar v.s yerinden oynatılmadan odaların temelleri bozulmadan toprak elenerek fırça ile fırçalanarak kazı yapılır..

şimdi diyeceksin senin dediğin olacak birşey değil diye....ama kardeş inan

O kadar höyük incelemesinde bulundum geneli kaçak kazılar yapılmış ama bir sonuca ulaşılamamıştır... eğer nasibinde varsa birden önüne heykelcik ve benzeri çıkabilir.. ama tünelden kesinlikle sakın her an başınıza çökebilir..

saygılar.. :)

“HÖYÜKLER ( ANTİK YERLEŞİM YERLERİ )” sayfasına dön