İŞTE MÜKEMMEL BİR HÖYÜK. YORUMLARSANIZI BEKLİYORUZ..

Bu Forumda Üst Üste Gelmiş Yerleşim Çöküntülerinin Oluşturduğu Hafif Yığmalar Olan Höyükleri Ele Alacağız, Paylaşımlarınızı Bekliyoruz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

kabardinka

İŞTE MÜKEMMEL BİR HÖYÜK. YORUMLARSANIZI BEKLİYORUZ..

Okunmamış mesaj gönderen kabardinka » 15 Tem 2011, 10:56

Resim
BU FOTO HÖYÜĞÜN UZAKTAN GÖRÜNÜŞÜ..
Resim
BU RESİM HÖYÜĞÜN YAKINDAN GÖRÜNÜŞÜ
Resim
HÖYÜĞÜN DİBİNDEN ÇEKİLMİŞ BİR FOTOĞRAF.
Resim
HÖYÜĞÜN BATI DAN ÇEKİLMİŞ RESİM.
Resim
HÖYÜĞÜN GÜNEYDEN ÇEKİLMİŞ RESMİ.
Resim
HÖYÜĞÜN ÜZERİNDEKİ BİTKİ ÖRTÜSÜ.
Resim
HÖYÜĞÜN ÜZERİNDEKİ BİTKİ ÖRTÜSÜNÜN BAŞKA KISIMDAN ÇEKİLMİŞ RESMİ.

ARKADAŞLAR BU RESİMLER HÖYÜĞÜMÜZÜN RESİMLERİ.. NERDEN GİRİŞ YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ YANİ HANGİ YÖNDEN GİRİŞ YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUZ. SİZİN FİKİRLERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR SAYIN DOSTLAR. SON OLARAK ŞUNU SÖYLEMELİYİM. HÖYÜK ERMENİ YERLEŞİM BÖLGESİNE YAKIN. YANİ ERMENİ HÖYÜĞÜ MÜ DESEM BİLMİYORUM. YORUMLARINIZI BEKLİYORUM... SAYGILAR.. :kazi:

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: İŞTE MÜKEMMEL BİR HÖYÜK. YORUMLARSANIZI BEKLİYORUZ..

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 15 Tem 2011, 11:29

HÖYÜKTE KASTİNİZ TÜMÜLÜS SANIRIM,BUNUN DA TÜMÜLÜSLE ALAKASI YOKTUR.OLSA BİLE BİRİNCİ DERECE SİT ALANI OLUP DEVLET BİLE KAZAMYORKEN SİZİN KAZMANIZ YASAKTIR.HANGİ YÖNDEN GİRELİM DEMENİZ BİLE YANLISTIR.NEZAMAN KİME GİDİ TÜMÜLÜSÜ SURADAN GİRİN KAZIN DEDİKDE ŞİMDİ DİYECEGİZ BURASI AYRI BİR MUAMMADIR.SON OLARAKDA DAHA ONCEDEN BELİRTİLDİGİ GİBİ TÜMÜLÜSLE HÖYÜK FARKLI SEYLERDİR....SAYGILARIMLA JOVİYANUS
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

kabardinka

Okunmamış mesaj gönderen kabardinka » 15 Tem 2011, 14:06

peki site üyelerine yardım edilmeyecekse bu forum neden var. devlet kazamadığı için zaten binlerce defineci var bu ülkede. devlet kazsa bu kadar çok defineci neden olsun... neyse madem yardım edilebilecek bi konu değil bu konu, forumdan bu mesajımı silin ve site üyeliğimi forum üyeliğimi iptal edin. saygılar...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Tem 2011, 14:39

bu ne tümülüstür nede höyüktür ikiside olmadığına göre bu soğuk yazılar neyin nesidir. kandil gününde biz kırgınlık dargınlık ve kötü düşünceler istemiyoruz. selametle...
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

kabardinka

Okunmamış mesaj gönderen kabardinka » 15 Tem 2011, 14:48

SeRHaT21 yazdı:bu ne tümülüstür nede höyüktür ikiside olmadığına göre bu soğuk yazılar neyin nesidir. kandil gününde biz kırgınlık dargınlık ve kötü düşünceler istemiyoruz. selametle...
BEN TÜMÜLÜS HÖYÜK BİLMEM ARKADAŞ. BU YER MEZAR İŞTE.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Tem 2011, 19:04

doğal bir tepe ancak elbette tepede bir mezar olabilir bir kaç mezarda olabilir yüksek yerlerde yapılan çok mezar var yanlız tepe höyük yada tümülüs değildir mezar varsada üstte olur tepenin girişini falan aramanıza gerek yok gözle yakından iyi bi tespit edin şüpheli yer mezardır belkide..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 15 Tem 2011, 19:44

SeRHaT21 yazdı:bu ne tümülüstür nede höyüktür ikiside olmadığına göre bu soğuk yazılar neyin nesidir. kandil gününde biz kırgınlık dargınlık ve kötü düşünceler istemiyoruz. selametle...
aynen üstad. bu arada tüm arkadaşların kandili mübarek olsun
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 15 Tem 2011, 19:54

kabardinka yazdı:
BEN TÜMÜLÜS HÖYÜK BİLMEM ARKADAŞ. BU YER MEZAR İŞTE.
o halde gerisi size kalmış tespiti yapmışsın demek SAĞLICAKLA
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

kabardinka

Okunmamış mesaj gönderen kabardinka » 16 Tem 2011, 10:10

SeRHaT21 yazdı:doğal bir tepe ancak elbette tepede bir mezar olabilir bir kaç mezarda olabilir yüksek yerlerde yapılan çok mezar var yanlız tepe höyük yada tümülüs değildir mezar varsada üstte olur tepenin girişini falan aramanıza gerek yok gözle yakından iyi bi tespit edin şüpheli yer mezardır belkide..

SERHAT21 KARDEŞİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SANA...

“HÖYÜKLER ( ANTİK YERLEŞİM YERLERİ )” sayfasına dön