kolleksiyonerlerin amacı nedir.

Bu Forumda Nümismatik Bilimi Ele Alınarak Sikkelerin Tarihi, Ağırlıkları, Özellikleri, Resimleri Paylaşılacaktır. Antik Paraların Detaylı Olarak Ele Alınacağı Forumdur, Paylaşımlarınızı Bekliyoruz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

garrett

kolleksiyonerlerin amacı nedir.

Okunmamış mesaj gönderen garrett » 04 Eyl 2010, 23:11

:? merhaba arkadaşlar. :?
sizinle bir konu paylaşmak istedim . ve sizlerin bu konu hakkında yorumlarınızı ve tebrübelerinizden yararlanmak istedim .
benim bir adet garrett gtı 2500 dedektörüm var ve ben bununla20 adet bizans ve roma dönemine ait olan sikke ler buldum. internetten bir kolleksiyonerin ilanını gördümve onunla irtibata geçtim . kendisi elimdeki sikkeleri alabilecegini ve bunun herhangi bir engel teşkil etmeyecegini söyledi kendisinin kolleksiyonerlik belgesinin oldugunuda söyledi. fakat ben kendisiyle görüşmeye gittigimde süpriz? jandarmayla kucaklaştım . benim merak ettigim konu koleksiyoner sıradan bir vatandaştan tarihi eser veya sikke alma yetkileri varmıdır.yoksa bunların takibini kim yapıyor heryerde ilanları var kolleksiyonerlik belgem var diyorlar. :? :? :?

nihayetinde ben jandarmada ifade verdim ve 2 saat sonra serbest b ırakıldım ama mahkemeye çagrılacagım söylendi . şimdi benim durum ne olabilirim . ihtimaller nelerdir blgisi ve tecrübesi olan arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim. :? :? :? :? :? :?

:tsk
BAŞKASININ YUMRUĞUNU YEMEYEN,KENDİ YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: kolleksiyonerlerin amacı nedir.

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 05 Eyl 2010, 01:06

garret usta bizans ve roma sikkelerini ülkemizde hiç bir sekilde yasal satısını yapamazsın bunu bilmen gerekirdi koleksiyonerler benim bildigim kadarıyla yakın dönemle ilgilenirler zaten devlet buna izin verir sana güzel teşkilat yapmıslar geçmiş olsun
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

lewox

Okunmamış mesaj gönderen lewox » 02 Eyl 2011, 22:10

[Kardeş öncelikle nerden buldun nasıl buldun,ne amaçla kazdın kazdıysan niye kazdın vs vs bir sürü sorgulamaya muhatab olacaksın vede neyle buldun alet kazma kürek vss burda senin vereceğin ifadeler çok önem arzeder ona göre ifade hazırla ve düşün,, birazda salağa yat hiç bişeden haberi ollmayan saf vatandaş muhabbeti yap..Eğr hakimde bu safın teki kanatını uyandırırsan ne alaa öteki türlü işin zora gidebilir bu konuda yasalar bellidir..En güzeli piknikte gezerken toprak üstünde rastgele buldum de .. :?

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 05 Eyl 2011, 15:43

bu ne yaa kalleşlik diz boyu millet pusu atmış netten adam ayıklıyor.ben jandarma olsam bana ihpar eden adama diyeceğim laf -sende adamım diye sokakta dolaşıyon evinde karının suratına hiç utanmadan bakıyon deget başka iş bul kendine.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 05 Eyl 2011, 23:39

Kendi bulduklarınızı kendi ellerinizle en yakınınızdaki bir müzeye hiç bir çekinceniz olmadan teslim edin!Böyle yuva yıkan,baş yakan,yalan dolan ilanlara kolleksiyonerim diyene itibar etmeyin!Üzülürsünüz...
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

bursaspor

Okunmamış mesaj gönderen bursaspor » 08 Eyl 2011, 23:25

selamlar
koleksıyonerın vatandastan sıkke alma yetkısı var. kaldıki bıcok koleksıyoner alacagı sıkkelerı guvenılır kaynaklardan almak ıster. yani ınternete reklam vermez. nette gezen koleksıyonerlerın yuzde 99 u odul avcısıdır. gecımlerını bu yollarla saglarlar. sız sız olun belgesını gormedıgınız koleksıyonerım dıyen kısılere ıtıbar etmeyınız....
saygılar

G R E E N C I T Y
GREENCITY---------------------------T E X A S

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 09 Eyl 2011, 09:14

:kazi: :kazi: :kazi: :kazi: :kazi: :kazi: :kazi: Konu hukuksal bir boyuta taşınmış . hukuk usul ve esastan inceleyip nihai kararını verir. sizi sebest bırakmaları gayet normal hukuk kuralları içinde siz iyi niyetli hareket edişyorsunuz ayrıca kişisel tahminim sizde alınan objeler tasnife tabi olup maddi ve manevi degeri olmayan objeler sınıfında olma ihtimali var diye düşünüyom. Hukuksal boyutta yerel mahkeme öncelikle sizin iyi niyetle hareketinizi degerlendirip karar alacaktır. yerel mahkeme türkiye şartlarında 5 yıl beş yılda temyiz yargıtay aşaması eder 10 yıl buda zaman aşımı demektir./(Burada unutmaki yargıtay iş yogunlugu ve definecilerin konumunu bildigi için genelde onay vermiyoröyle biliyom..) ben büyük define öyle biliyom.
Size kardeş tavsiyesi bu internet ortamında deyişik nik ve adlar altında deyişik siteler adı altında her türlü at cambazlıgı filimi çevriliyor uzak dur en büyük define saglık huzur içinde dostluklar arkadaşlıklardır türkiyede definecilik yasaları boyutları bellidir ayrıca kolleksiyonerlik konusunda müzeler özel müzeler resmi kazılar egitim kazıları definecilik kazıları hakkında sitede yeterli bilgi paylaşımı vardır. saygılar. :kazi:

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 09 Eyl 2011, 10:03

bu kolleksiyonerim kimliğini deşifre etmenizi istiyorum. çünkü bildiğim çok insan vardır müzeye gidecektir birileri aklını çeliyor yasa dışı bişeyler yapmasına teşvik ediyor siz mahkemede kişiden şikayetçi olabilirsiniz beni suç işlemeye teşvik etti beni kandırdı diyebilirsiniz. size jandarmayı gönderdiğine göre kim olduğunu ne görev yaptığını siz düşünün derim. hani devlet adına çalışan birisi ise devlet adımı sizi suça teşvik etmiş demek oluyor bu.

gelelim kolleksiyonerlere yıllardır internet ortamında çeşitli ilanlar ile ben kolleksiyonerim diyerek ilan verirler web sitelerinde. bunların hiç ama hiç birine itibar etmeyiniz bu gün her ilde mutlaka onlarca koleksiyoner vardır içinde bulunduğunuz ildeki koleksiyonerler ile görüşün. gittiğinizde adamların bir bürosu ofisi bir adresi olmalı bir belgesi olmalı bunlara dikkat edin. veya müzelere gidin derim selametle.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“NÜMİSMATİK (SİKKE BİLİMİ) ANTİK SİKKELER HAKKINDA HERŞEY” sayfasına dön