Merdiven ve yan tarafındaki dramos (tünel )

Bu Forumda Nümismatik Bilimi Ele Alınarak Sikkelerin Tarihi, Ağırlıkları, Özellikleri, Resimleri Paylaşılacaktır. Antik Paraların Detaylı Olarak Ele Alınacağı Forumdur, Paylaşımlarınızı Bekliyoruz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

lefterya

Merdiven ve yan tarafındaki dramos (tünel )

Okunmamış mesaj gönderen lefterya » 29 Eki 2011, 11:29

Merhaba arkadaşlar bu merdivenin doğusunda 5 metre falan ancak ağzı horasanla kapalı yandan bi kısmı açılmış bir tünel mevcut merdiven buraymı işaret ediyor yoksa kendi altında boşluk vs tesbitimi yapalım .
Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: Merdiven ve yan tarafındaki dramos (tünel )

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 29 Eki 2011, 12:55

Merdiveni net göremedim ancak kapatılmış yerde bişeyler olmalı. açılmışmı acaba? işlem görmemiş se değerlendirmekte fayda var.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

lefterya

Okunmamış mesaj gönderen lefterya » 29 Eki 2011, 19:55

SeRHaT21 yazdı:Merdiveni net göremedim ancak kapatılmış yerde bişeyler olmalı. açılmışmı acaba? işlem görmemiş se değerlendirmekte fayda var.
İki basamağını görebiliyorsunuz otların içinde bir tane daha var yani 3 basamak ,hemen sağında yeralan kapalı(horasanlı) yerin sağ tarafında birazcık bi açılma var ama insan zor girer zaten içi toprak dolu.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 29 Eki 2011, 21:13

biraz yoklayın o halde derim. bakın en azından toprağı boşaltın ne olduğu çıkar meydana? yani açılıp açılmadığını anlamış olursunuz.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 30 Eki 2011, 00:51

Tünele göbekten açma yapmışsınız gibi. İçine girip istikametini belirleme şansınız varmı acaba? Uzunluk ne kadar? yükseklik? Ve tünelin ana girişini tespit edebiliyormusunuz? biraz çalışma yaptıktan sonra fotoğraflayıp yayınlarsanız daha güzel olur. Yeriniz çok güzel. umut vaat ediyor. İnşallah dönem soygunu yememiştir.

lefterya

Okunmamış mesaj gönderen lefterya » 04 Kas 2011, 23:59

Strabon yazdı:Tünele göbekten açma yapmışsınız gibi. İçine girip istikametini belirleme şansınız varmı acaba? Uzunluk ne kadar? yükseklik? Ve tünelin ana girişini tespit edebiliyormusunuz? biraz çalışma yaptıktan sonra fotoğraflayıp yayınlarsanız daha güzel olur. Yeriniz çok güzel. umut vaat ediyor. İnşallah dönem soygunu yememiştir.
Girişin burası olduğu görülüyor kapalı ağızın sol alt köşesinde bi açıklık var işaretlediğim yer ikinci resimde gördüğünüz açıklık burası yani kırmızı işaretli yer ...saygılar.

lefterya

Okunmamış mesaj gönderen lefterya » 05 Kas 2011, 00:09

lefterya yazdı:
Strabon yazdı:Tünele göbekten açma yapmışsınız gibi. İçine girip istikametini belirleme şansınız varmı acaba? Uzunluk ne kadar? yükseklik? Ve tünelin ana girişini tespit edebiliyormusunuz? biraz çalışma yaptıktan sonra fotoğraflayıp yayınlarsanız daha güzel olur. Yeriniz çok güzel. umut vaat ediyor. İnşallah dönem soygunu yememiştir.
Girişin burası olduğu görülüyor kapalı ağızın sağ alt köşesinde bi açıklık var işaretlediğim yer ikinci resimde gördüğünüz açıklık burası yani kırmızı işaretli yer ...saygılar.
Resim
Resim

“NÜMİSMATİK (SİKKE BİLİMİ) ANTİK SİKKELER HAKKINDA HERŞEY” sayfasına dön