Einstein in 24 saatte çözdüğü soru

Bu Forumda Bilim ve İlim Adamları Gibi Tanınmış Şahsiyetleri ve Buluşları. Faydalı Olduğuna İnandığınız Amatör veya Profesyonel Buluşları Yayınlayabilirsiniz.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Einstein in 24 saatte çözdüğü soru

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 20 Eyl 2009, 17:28

Ben şahsen 4 dk da çözdüm inanasım gelmedi birde değerli üyelerle paylaşmak istedim. Koca bir bilim adamı 24 saatte nasıl çözer. bakalım siz ne kadar sürede çözeceksiniz?

çözüm yolunu a1 b1 d4 şeklinde yazınız teşekkürler

Soru şöyle:

Orda bulunan kırmızı kutu her kareden geçecek, çapraz gitmek yok. En sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yalnızca bir kere geçilebilir.

Resim
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Re: Einstein in 24 saatte çözdüğü soru

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 20 Eyl 2009, 18:12

walla benimde çözmem 2 dk fln sürdü, bunu einstein'in 15 snde çözmesi lazım

A6-A5-A4-A3-A2-A1-B1-B2-B3-B4-B5-C4-C3-C2-C1-D1-E1-E2-D2-D3-E3-E4-D4-D5-E5-E6-D6-C6-B6-SON
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
ERSAGUN
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ERSAGUN » 20 Eyl 2009, 18:27

Bende resmedeyim dedim :D :D

Resim

Gönül Dünyasına Gidip Dönenlerden Sor Beni,
Belki Aktır Belki Kara Tutar Söyler Der Beni,
Muhabbetin Sofrasında Kurduk Büyük Kaleyi,
Şu Nefsime Fırsat Verme Fırsat Bulur Yer Beni...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 20 Eyl 2009, 18:47

Valla cet gibi adamlarsınız helal olsun ama ben farklı yoldan çözmüştüm buyrun

Resim
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 20 Eyl 2009, 18:57

ama bu ısınma sorusuydu asıl soru geliyor :D :mrgreen: :mrgreen:

BİR EVDE İKİ BÜYÜKANNE::
2 KIZ TORUNU
2 KOCA
2 KADIN
2 BABA
2 KIZ
2 ANNE
2 OĞUL
2 ANNE
2 KIZ KARDEŞ
2 ERKEK KARDEŞ OTURMAKTADIR.
EVDE OTURAN SADECE ALTI KİŞİDİR.BUNUN NASIL OLDUĞUNU AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ????

asenkron
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen asenkron » 22 Eyl 2009, 19:10

Resim
cevap budur tum önermeleri saglıyor.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 22 Eyl 2009, 21:40

asenkron yazdı:Resim
cevap budur tum önermeleri saglıyor.

tebrikler ama bu sorunun cevabını bende bilmiyordum teşekkürler :D

asenkron
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen asenkron » 22 Eyl 2009, 23:25

rıca ederım serhat abi 15-20 dk ugrastırdı bıraz.ilk sorunu 10 sn cıvarında cözdum.

ozcanx

Okunmamış mesaj gönderen ozcanx » 17 Kas 2009, 00:40

yalnız ustam soruyu yanlış yazmışsınız 5*5 kare olacak 5*6 değil ;)

sleperd

Okunmamış mesaj gönderen sleperd » 17 Şub 2010, 20:38

einstain zamanında acaba cok akıllı yokmuşda ondan mı onu dahi ilan etmişler anlamadım soruyu herkes çözmüş bende 2 dk gibi sürdü.saygılar.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 17 Şub 2010, 23:42

einstain tımarahanelik biriydi galiba
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Shooter

Okunmamış mesaj gönderen Shooter » 27 Şub 2010, 18:32

ilk soruya daha ilk baktığımda 3 - 5 saniye içinde sonuç çıktı. tekrar incelediğimde farklı yollardan birkaç sonuç daha çıkıyor zaten cevaplayanlar bunu göstermiş.

bence bu soru farklı bir soruydu yoksa bir adam buna 24 saat harcamaz.

BABiL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen BABiL » 31 Mar 2010, 01:02

ARKADAŞLAR EİNSTAİN KİMBİLİR NASIL BİR TEKNİKLE UĞRAŞTIKİ 24 saat sürdü.unutmayınki biz düz mantığı kullanıyoruz.yani bizim baktığımız ağaçta elma var bilim adamının baktığı aynı elmada hacim var kütle var,hücre var fotosentez var varda var.bi soruda harcadınız dünyanın en zeki adamını:)):ayrıca ek bir bilgi:einstain bir DİSLEKSİ yani ters algılama hastasıdır.ilk öğretim yıllarını sınıftan kovularak dere kenerlarında börtü böcekle oynayarak geçirmiş bir insan.bir ek bilgi daha ampülün mücidi TOMAS EDİSON DA OKUL YILLARINDA SINIFININ EN BAŞARISIZLARI ARASINDA BULUNDUĞU İÇİN OKULDAN ATILMIŞ ÖZEL ÖĞRETMENLER SAYESİNDE EĞİTİM ALMIŞ VE 10 YAŞINDA BİR FİZİK KİTABININ TAMAMINI ÇÖZEREK BİTİREBİLECEK SEVİYEYE GELMİŞTİR.
ÖZEL EĞİTİM ALANINDA ÇALIŞAN BİRİ OLARAK ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİMKİ TOPLUMUMUZDA ''DELİ,APTAL,SALAK....VS VS OLARAK NİTELENDİREN İNSANLARIN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ BİZLERDEN DAHA ZEKİDİR.MESELA;OTİSTİK ÇOCUKLARIN BAZILARI GÖRDÜKLERİ BİR YÜZÜ 15 YIL SONRA BİLE İLK GÖRDÜKLERİ ANKİ KADAR NET HATIRLAR VE İLK GÖRDÜKLERİ GÜNKİ TEPKİYİ VEREBİLİRLER.
SON OLARAK EİNSTEİN İN BAŞINDAN GEÇEN BİR OLAYI ANLATAYIM:BİR GÜN EİNSTEİN VE ŞOFÖRÜ BİR KONFERANSA GİTMEK ÜZERE YOLA ÇIKARLAR.YOLDA EİNSTEİN ÇOK SIKILDIĞINI VE KONFERANSA KATILMAK İSTEMEDİĞİNİ SÖYLER.ŞOFÖRÜ İSTERSE KENDİ YERİNE GEÇEBİLECEĞİNİ NASILSA GİTTİKLERİ YERDE EİNSTEİN İ KİMSENİN TANIMADIĞINI SÖYLER VE KILIK DEĞİŞTİRİRLER..ŞOFÖR SALONA GİRER VE BAŞLAR EİNSTEİNDEN DUYDUKLARINI ÖĞRENDİKLERİNİ TAKLİT EDEREK ANLATMAYA.DİNLEYİCİLERDEN BİRİ ÇOK ZOR BİR FİZİK SORUSU SORAR ŞOFÖR :BU SORU ÇOK BASİT BİR SORU İSTERSENİZ BU SORUYU ŞOFÖRÜM ÇÖZSÜN DER VE SORUYU EİNSTEİN ÇÖZER .KIVRAK ZEKA ÜRÜNÜ BU CEVAPLA EİNSTEİNİ ZOR DURUMDA KALMAKTAN KURTARIR.
SAYGILAR,İYİ ÇALIŞMALAR.

“MUCİTLER VE İCATLAR” sayfasına dön