Kapak Olma İhtimali

Defineci Arkadaşlarımızın Elinde Görsel Açıdan Güzel Tarihi Fotoğraflar Var, Yorum Beklemediğiniz İlginç, Tarihi veya Doğa Fotoğraflarını Bu Forumda Paylaşabilirsiniz.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Kapak Olma İhtimali

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 27 Ara 2009, 15:10

Resim
Resim
Resim
Resim
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: Kapak Olma İhtimali

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 27 Ara 2009, 15:21

mustang kardeşim alakası yok kapakla
emegine saglık
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 27 Ara 2009, 20:17

BARİZ KAPAK KOLAY GELE.45Yİ GEÇMEZ KALINLIGI
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 27 Ara 2009, 21:07

yanındaki kare oyma olmasa degil diycektim ama resmen kapak çığlık atıyor
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

ozerk

Okunmamış mesaj gönderen ozerk » 28 Ara 2009, 23:57

bu kadar basit olsaydı şimdiye kimse bırakmazdı karşına bakkk :?:

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 29 Ara 2009, 00:32

SLM. USTA ŞU DURUŞUYLA YÜZDE 79 İLA 87 ARASI KAPAK. FAKAT BASİT YÖNTEMLE ÇÖZÜLÜR. BUDA ALINIR ELİNE AĞAÇ TOKMAKLA DA VEYA PLASTIK TOKMAKLA BOŞLUK TESPİTİ YAPILIR BUNU BASİT BALYOZLA TAŞ KIRMADAN ANLAYAN DUVAR USTASI BİLE RAHAT ANLAR .BOŞLUK VARSA ZATEN KENDİNİ ELE VERİR. ARKASI DOLU İLE BOŞ OLAN FARKLI SES ÇIKARIR. BAZEN 30 CM BAZANDA 50 CM YE KADAR ÇIKAR KALINLIĞI SAYILAR.
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 29 Ara 2009, 00:38

bunun arkasında yada etrafında birşey olduğu çok bariz belli çalışma yapan arkadaşa kolay gelsin diyorum
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

fetih1453

Okunmamış mesaj gönderen fetih1453 » 29 Ara 2009, 12:54

slm..ben yeniyim aranızda.kimi kapak demiş kimi alakası yok felan..görmüşsünüz ve bu işle alakalısınız..yorumlara bakılırsa 40-50cm deniyo.kırsaydınızda baksaydık neymiş..ögrenmiş olurduk dimi..

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 29 Ara 2009, 14:20

vışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

ülen bu ne ben kapakları severim ama böyle kapaklar beni deliiii ediyor :lol: :lol:
sabır en büyük erdemdir

Youtube

scorpion_21m

Okunmamış mesaj gönderen scorpion_21m » 05 Oca 2010, 22:58

Dikkatli bakarsan kapak denilen kısmın mineral yapısı farklı amaben resimde gördüğümü söylüyorum kapak kısmı fosfat bazlı mineral kaya dış cephe ise kalker yapılıya benziyor birer parça koparıp analize götür aynı cins kayamı öğren bencede kapak gibi görünüyor...

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 05 Oca 2010, 23:11

scorpion_21m yazdı:Dikkatli bakarsan kapak denilen kısmın mineral yapısı farklı amaben resimde gördüğümü söylüyorum kapak kısmı fosfat bazlı mineral kaya dış cephe ise kalker yapılıya benziyor birer parça koparıp analize götür aynı cins kayamı öğren bencede kapak gibi görünüyor...
SLM USTAM YORUMUNU BEĞENDİM NEDENİ KAYA VE KAYAÇLARIN VEDE MİNERALLERİN RENK DURUMUNDAN FAZLA ANLAMAMDA BU RESİME YORUMLARI ŞUNA BENZETTİM::. BİZİM KÖYDE BİR YERDE MAĞARA VARMIŞ BEN BİLMİYORDUM. KÖY KAHVECİSİ BEN BİLİYORUM BU KAHVENİN YARISI KADAR GENİŞLİK VE KAHVE KADAR UZUNLUKTA DEDİ.ÇOBAN İSE İÇİNE 300 KEÇİ SIKIŞIR DEDİ .ÇİFTCİ İSE BENDE ORAYI BİLİYORUM BENİM TRAKTÖR ROMORKLA HEMEN HEMEN İÇİNE SIĞAR DEDİ. :) BU RAKAMLAR AŞAĞI YUKARI BİRBİRİNE UYUYOR EBAT BAKIINDAN :komik
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 05 Oca 2010, 23:14

Scorpion kardeşim kaya yapılarından, jeolojiden anlıyorsun galiba, jeoloji bölümümüze katkılarını, paylaşımlarını her zaman bekleriz. Resimdeki yerin resmini ben çekmedim, Ankaradan bir arkadaş resimledi, samimi bir arkadaşım, yol kenarında bir yer olduğu için fazla kurcalanmamış diyebilirim. Bir işlem yapılmışmıdır bilmiyorum, Foto çekileli 1 yılı aştı, saygılar.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

scorpion_21m

Okunmamış mesaj gönderen scorpion_21m » 05 Oca 2010, 23:25

teşekkürler arkadaşlar şanlıurfa çevre mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim bu işlerde eğitimde şart (( aslında bu define işine 4 5 ay önce bulaştık ve ağrıda dolandırıldım 7 milyar kadar )) ama bu sayede sizleri tanımış olduk tekrar teşekkürler

paryosadus

Okunmamış mesaj gönderen paryosadus » 07 Oca 2010, 19:37

scorpion_21m yazdı:teşekkürler arkadaşlar şanlıurfa çevre mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim bu işlerde eğitimde şart (( aslında bu define işine 4 5 ay önce bulaştık ve ağrıda dolandırıldım 7 milyar kadar )) ama bu sayede sizleri tanımış olduk tekrar teşekkürler
tecrube olmustur kardesım...:)

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 06 Şub 2010, 01:08

Mustang usta sonucunu ögren bi sana zahmet (((: ben eminim fakat tastik lazım :D :D
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

“YORUMSUZ FOTOĞRAFLARINIZ” sayfasına dön