Bu resme dair bilgi verebilecek birileri varmı ?

Defineci Arkadaşlarımızın Elinde Görsel Açıdan Güzel Tarihi Fotoğraflar Var, Yorum Beklemediğiniz İlginç, Tarihi veya Doğa Fotoğraflarını Bu Forumda Paylaşabilirsiniz.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

EmmrrE

Bu resme dair bilgi verebilecek birileri varmı ?

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 13 Haz 2012, 14:11

Resim

DEGİRMENCİ ALİ

Re: Bu resme dair bilgi verebilecek birileri varmı ?

Okunmamış mesaj gönderen DEGİRMENCİ ALİ » 20 Tem 2012, 02:16

EmmrrE yazdı:Resim

iyi bir roma çalışması yapılan bir yer kurşun cevheri sökmüşler

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 27 Ağu 2012, 08:49

kurşun cevheri sökmüşler ne demek biraz daha açabilirmisiniz ? yada bu resim ile ilgili neler yapılabilir nasıl girilir.

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 28 Ağu 2012, 02:20

kurşun cevheri olayını bende merak ettim ali dostum ,neye dayanarak yada ne amaçla buraya döküldüğünü yada neye bakarak bunu anladın merak ettim?açıklarsan sevinirim..

.emre yanlız derince bir yer ise ekipmansız asla deneme..vede yanlız vede bilinçsizce gireyim deme
buraya girmeden bilemessin?
aynı buna benzer bir yere hatta girişinin daha dar olduğu ve yerden ancak sürünerek girdiğim bir yer var ve içersi e5 karayoluydu... ;)
neyle karşılaşacağın belli olmaz..
duvarlara bak,tavanlarını incele,bir işaret bir iz ne olursa yada içersinden fotoları yükle gerisi kısmet
RASTGELSİN............

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 28 Ağu 2012, 11:48

teşekkürler ferdx45 açıklamaların için. yanlız girmeyi düşünmüyorum zaten. bu yer ile ilgili kısa bilgi vereyim bu yeri ilk gördüğümüzde önünde düz bi duvar vardı o deliği kapatan cinsten ve o deliğin olduğu yere üç basamakla çıkılıyordu. bu gördüğün giriş 1,5 metre düz gidip sonra sola dönüş yapıyor ve sola dönüş yapmaya başladıktan sonra huni şeklinde daralıyor. magranın iç kısmında en dikkat çekici olanı girişin hemen üstünde kafa tası girecek şekilde bir oyuk onun dışında içinde dikkatimi çeken birşey olmadı. magranın girişinin sol üst kısmında para şeklinde bir kabartma ile kadın başı vardı. burası ile ilgili çekmiş olduğum farklı resimleride yüklerim en kısa zamanda. yorumlarınızı bekliyorum..

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 28 Ağu 2012, 12:02

Resim

Resim

Resim

Resim

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 28 Ağu 2012, 12:08

Resim

Resim

İlk ve ikinci kez çekilen resimlerde 1-2 diye nitelendirğim ve kırmızı kutu içine aldığım yerde para içinde bir kadın resmi var 1 nci kısımda 2 nci kısımda da köpek resmi (benim gördüğüm) bu iki resim de ayrı makinelerle ve ayrı zamanlarda çekildi ikisinde de aynı görüntüler net görünüyor.. yorumlarınızı bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 28 Ağu 2012, 19:55

EmmrrE yazdı:Resim

Resim

İlk ve ikinci kez çekilen resimlerde 1-2 diye nitelendirğim ve kırmızı kutu içine aldığım yerde para içinde bir kadın resmi var 1 nci kısımda 2 nci kısımda da köpek resmi (benim gördüğüm) bu iki resim de ayrı makinelerle ve ayrı zamanlarda çekildi ikisinde de aynı görüntüler net görünüyor.. yorumlarınızı bekliyorum..
malesef kadın.köpek falan yok...kapak diyorsun,merdiven diyorsun bunlar ilgi çekici ve önemli tabii böyle bir şey varsa..mağara nın içinde dikkatli bir araştırma diyorum..bu bölgeyide iyice araştır.farkılı yerlerle karşılaşabilirsin...fotolardan görünen vede benden alabileceğin(fotolara bakarak bukadar)şüpheli yerleri sen fotola varsa gerekeni diğer arkadaşlarla üşenmeden cevaplarız...
saygılar..
RASTGELSİN............

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 29 Ağu 2012, 12:25

Kapak ve merdivenler resimler çekilmeden önce birileri tarafından kırılmış, ama kesin olarak vardı 3 basamaklı merdiven ve mağra girişi kapayan bir kapak. magranın içi ile igili resimler vardı onlarıda en kısa zamanda yüklerim. farklı yerleride araştırıp onlarla ilgili de bir gelişme olursa yüklerim. sağlam bir makinesi olan arkadaş varsa onun makinesiyle içerinin görüntülerini alıp sonra işlemlere başlayabiliriz varsa bu şekilde arkadaşlarımız irtibata geçebilirler. Teşekkürler ferdv45 yorumların için diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum... saygılar...

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 30 Ağu 2012, 01:54

EmmrrE yazdı:Kapak ve merdivenler resimler çekilmeden önce birileri tarafından kırılmış, ama kesin olarak vardı 3 basamaklı merdiven ve mağra girişi kapayan bir kapak. magranın içi ile igili resimler vardı onlarıda en kısa zamanda yüklerim. farklı yerleride araştırıp onlarla ilgili de bir gelişme olursa yüklerim. sağlam bir makinesi olan arkadaş varsa onun makinesiyle içerinin görüntülerini alıp sonra işlemlere başlayabiliriz varsa bu şekilde arkadaşlarımız irtibata geçebilirler. Teşekkürler ferdv45 yorumların için diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum... saygılar...
eyvallah kardeş merakla bekliyoruz..saygılar
RASTGELSİN............

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 17 Eyl 2012, 16:05

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 17 Eyl 2012, 21:19

slm...
ferdx45 kardesim gerekenleri soylemis...
soylenenleri dikkate almani oneririm herseyden once can sagligi...
degirmenci ali kursun cevheri sokme olayini aciklar misin?

kolay gelsin...
saygilar...
xxxcjxxx

EmmrrE

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 18 Eyl 2012, 15:32

TEŞEKKÜRLER CJ2609 EVET FERDX45 GEREKLİ OLANLARI SÖYLEDİ CAN GÜVENLİĞİ KESİNLİKLE ÖNEMLİ... DEĞİRMENCİ ALİDEN BİRDAHA SES ÇIKMADI BİZDE MERAK EDİYORUZ KURŞUN CEVHERİ SOKME OLAYINI ? UMARIM KISA ZAMANDA BİLGİ ALIRIZ.

BU RESME DAİR BAŞKA YORUMLARI OLAN ARKADAŞLAR VARSA ONLARINDA YORUMLARINI BEKLİYORUM.. ELİNDE GÜZEL MAKİNESİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA ONLARLADA İRTİBATA GEÇMEK İSTERİM BU YER VE BUNUN DIŞINDAKİ YERLER İÇİN..

EmmrrE

Mağaranın iç kısmı ile ilgili resimler

Okunmamış mesaj gönderen EmmrrE » 02 Eki 2013, 14:00

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

“YORUMSUZ FOTOĞRAFLARINIZ” sayfasına dön