Küp İçinde Toprak,Kül Bulunduğunda Yapılması Gerekenler

Bu Forum Definecilik Harici Konulardada, Siyasi Konulara Girmeden, Saygı ve Sevgi Çerçevesinde Konular Açabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

prens28
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: Küp İçinde Toprak,Kül Bulunması Takdirinde Yapılması Gereken

Okunmamış mesaj gönderen prens28 » 21 Eyl 2009, 21:43

olabilir aslında ama bunlar gerçek küptürler içleri de sarı toprakla doludurlar

lazkopatxxx

Re: Küp İçinde Toprak,Kül Bulunması Takdirinde Yapılması Gereken

Okunmamış mesaj gönderen lazkopatxxx » 07 Eki 2009, 01:28

VALLA SİZLERİN SAYESİNDE ÇOK GÜZEL BİLGİLER EDİNİYORUM HEPİNİZDEN Allah RAZI OLSUN ABİLER SİZİN SAYENİZDE BİZDE BİŞELER ÖĞRENİYORUZZ HER KONUDA Allah BİLGİLERİNİZİ VE BAŞARILARINIZI ARTTIRSIN..

ankatol

Re: Küp İçinde Toprak,Kül Bulunduğunda Yapılması Gerekenler

Okunmamış mesaj gönderen ankatol » 13 Eki 2009, 01:02

işte şimdi çıldırmak üzereyim. dedemin ermenilerden kalma bir bahçesinde benim bildiğim 50 ye yakın içi toprak ve kül karışımı dolu küp çıkarıldı ve hepsinin içini boşaltıp attıktan sonra düğünlerde o küğlerin içine şeker ve bozuk para doldurup gelinin önüne atıldığını biliorum =( ilk işim yarın sabah bahçeden küp cıkarıp nişandra ile kaynatmak... peki birleşim civa değilde başka birşey olursa ne olacak... bana acilen kimyager bir arkadaş yardım etsin...

ömer göğsu

Okunmamış mesaj gönderen ömer göğsu » 10 Şub 2010, 02:33

teşekkürler emeğinize sağlık

sinleess
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen sinleess » 10 Şub 2010, 13:18

ustam emegıne saglık ..o anlayıs malasef bızım burdada gecerlı ...daha once hocamız soylemıstı bahsettıgınız teknıgı ... sız daha guzel aydınlattınız... emegınıze saglık ....

Kullanıcı avatarı
_asir_

Okunmamış mesaj gönderen _asir_ » 15 Ara 2011, 05:24

Sakinha kupten soyle bir yere dokeyim demeyin barut gibi cis diyor kayboluyor acik havada bunu cocuken buldugum bir kupte basima gelmisti.

Kullanıcı avatarı
trmytwins

Okunmamış mesaj gönderen trmytwins » 22 Oca 2012, 02:39

benimde başıma böyle bir olay geldi.birgün bir inşaatın dış cephesinde iskelenin en üst kısmında çalışırken ayağımdaki terlik yere düştü.bende isyanları oynayarak iskelenin birinci veya ikinci katında çalışırken düşmezde en tepede çalışırken düşer diye söylene söylene indim aşağı.teliğe elimi uzattm alırken gözüm sol tarafta bir küp gövdesine takıldı.kepçe temeli kazarken temelin duvarındaki küpünçok az bir kısmını piyasaya çıkarmıştı.hemen analize başladım.burası eskiden kavaklık denen biryerdi.ve çoksık çalılıklar vardı.ve küp yer seviyesinden 1,5 metre aşağıdaydı.%99 gömüydü.bir demi parçası buldum ve etrafını açtım küpü sağlam olarak çıkardım.o an işi bırakmıştım yukarıda çalışan diğer arkadaşların hibiri bu olayın farkına varmadılar.onlar görmeden uzamalıydım oradan.ama önce içine bakmam gerekiyordu.ağzı ser toprak gibi birşeyle tıkalı olduğundan kırmak zorunda kaldım.ve kırdım ama içinden bölge toprağına benzer bir toprak çıktı.elimle tek tek ovdum toprağı belki birtane para çıkardiye ama nafile.olduğu gibi bıraktım orada ve büyük bir hayal kırıklığıyla iskeleye çıktım çalışmağa devamm.. :mrgreen: :mrgreen:
ama bu yazıyı daha önce okusaydım o iskeleye tekrar çıkmazdım....

bilgi ve paylaşımın nekadar önemli olduğunu bizlere birkez daha öğrettin ilhami üstad
emeğine ve klavyene sağlık :tsk

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön