2 bin yıllık genelev jetonu bulundu

Bu Forum Definecilik Harici Konulardada, Siyasi Konulara Girmeden, Saygı ve Sevgi Çerçevesinde Konular Açabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
GiryaN

2 bin yıllık genelev jetonu bulundu

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 05 Oca 2012, 16:27

İngiltere'de amatör bir arkeolog, Roma dönemine ait 2 bin yıllık genelev jetonu buldu.
Güncelleme:05 Ocak 2012 15:10
Daily Telegraph gazesindeki habere göre, başkent Londra'nın batısındaki Putney köprüsü yakınlarında dedektör ile arama yapan Regis Cursan, Roma dönemine ait olduğu belirlenen ve üzerinde sevişen erkek ve kadın resimlerinin bulunduğu bronz jeton buldu.

JETON MÜZEDE SERGİLENECEK
Uzmanlar, asıl mesleği pastacı olan Cursan'ın bulduğu jetonun İngiltere'deki ilk örnek olduğunu belirtti. Resimli yüzün arkasında yer alan Roma rakamlarıyla 14 sayısının, jetonun 14 madeni para karşılığında alındığını gösterdiğini belirten tarihçiler, bu bedelin o dönemde bir çiftçinin günlük gelirine eşdeğer olduğunu kaydetti.

Jetonun, o dönem ismi Londinium olarak bilinen Londra'daki çok sayıda genelevinde kullanılabildiği tahmin ediliyor. Jeton, üç ay boyunca Londra Müzesi'nde sergilenecek.
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: 2 bin yıllık genelev jetonu bulundu

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 05 Oca 2012, 16:29

Resim

sleperd

Okunmamış mesaj gönderen sleperd » 05 Oca 2012, 16:52

Giryan kardeşim bu İngilizler bunu genelev jetonu diye yayınlarsa önce ben sonra bütün Dünya bunlara güler bi yerleriyle bence...Bunlar bildigimiz sikke...Roma da para tavan yapınca elemanlar zaten ne yapcaklarını şaşırmışlar bu tarz paralar basmışlar o dönem..10 adet bu paralar bu rakamlar 10 a kadar gidiyor yani...Bu bilgileri phanes ustamda bilir hatta beni bilgilendiren de kendisidir.Ben koyuyum resmleri inceleyin..Pozison pozisyon var bu paraların basıldıgı dönem SPARTAKÜS dizisi varya tam o dönem kanımca para tavanda dert yok tasa yok...Biz bilgilenelim belki ingilizler de bizden bilgilenir.saygılar.

Resim

Resim

sleperd

Okunmamış mesaj gönderen sleperd » 05 Oca 2012, 16:54

Paralar gümüş ve bronz olarak basılmış bunlar gümüş elemanın buldugu bronz...Unutmuşum bunu yazmayı ekleyim dedim...

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 05 Oca 2012, 17:28

sleperd yazdı:Giryan kardeşim bu İngilizler bunu genelev jetonu diye yayınlarsa önce ben sonra bütün Dünya bunlara güler bi yerleriyle bence...Bunlar bildigimiz sikke...Roma da para tavan yapınca elemanlar zaten ne yapcaklarını şaşırmışlar bu tarz paralar basmışlar o dönem..10 adet bu paralar bu rakamlar 10 a kadar gidiyor yani...Bu bilgileri phanes ustamda bilir hatta beni bilgilendiren de kendisidir.Ben koyuyum resmleri inceleyin..Pozison pozisyon var bu paraların basıldıgı dönem SPARTAKÜS dizisi varya tam o dönem kanımca para tavanda dert yok tasa yok...Biz bilgilenelim belki ingilizler de bizden bilgilenir.saygılar.

Resim

Resim
Bilgilendirğin için teşekkürler sleperd. Mynette gördüm haberi banada inandırıcı gelmedi esasında o dönemlerde genelevi varmıydı ki ? sürekli savaşan bi ülkede genel evi saçma gibi geliyor kulağa. Haberin sebebide anlasıldı Reklam yapmak için duyurmuşlar İnşAllah dediğin gibi dünya gülerde bunlara bi b.k anlamadıklarıda cıkar ortaya :)

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön