Defineci yalanları ve Yalancı defineciler:)

Bu Forum Definecilik Harici Konulardada, Siyasi Konulara Girmeden, Saygı ve Sevgi Çerçevesinde Konular Açabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Defineci yalanları ve Yalancı defineciler:)

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 14 Mar 2012, 01:57

2.genellikle yalanın bini bin para adamlardır. palavracılıkta öyle bir seviyeye gelmişlerdir ki artık neyin doğru neyin hayal ürünü olduğunun ayrıdına varmaktan çok uzaklardır.

meselenin daha iyi anlaşılması için, bizzat dinlediğim bir define avcılığı öyküsü;

"...ben gençken köyün muhtarına yunanistan'dan telefon geldi. ben de tesadüfen oradayım. muhtar telefonu açtı, anlamıyor karşıdaki ne diyor. telefonu ben aldım. karşı tarafta yaşlı, türkçesi bozuk bir adam. başta hiç anlamıyordum sonra alıştı kulağım sesine. diyor ki o bizim köyde doğmuş eskiden de, işte zenginmiş de, malı mülkü varmış da falan... sonra savaş çıktığında toplanıp kaçmaları gerekmiş, altınlarını da bir mağaraya saklamış. işte dedi ki bu altınlara çok ihtyacı olmuş, bunun için ona yardım edersem eli çok açık davranırmış falan. ulan pezevenk dedim içimden. ben bulsam sana mı veriririm altını... tabi dedim, yardımcı olurum şereftir falan... yalnız dedi ki tılsım var. olsun dedim, bizde de hoca var... hoca falan çözemez dedi. hem boşver hocayı, bu tılsım acayip, böylesi yok! dedi. kara kancalos varmış o zaman bu köyde büyücü. büyüyü o yapmış. gömünün olduğu mağarayı tarif etti ve sonra bana dedi ki aynen böyle dedi bak; "köyün orospusunu al dedi, git o mağaranın ağzında becer" dedi. "valla bana uyar" dedim. sonra dedi ki, mağaranın içinden yüzlerce, binlerce arı fırlayacak dedi. arılardan sakın kaçma dedi, tutabildiğince tut onları" dedi ve telefonu kapattı.

aldım ben malum kişiyi, mağaranın ağzında işlem tamam. sonra baktım içeride bir vızıltı gelmeye başladı. vızıltı oldu bir büyük uğultu, yaklaşıyorlar bana bulut gibi olmuşlar böyle nasıl.... or.spu da tabi korktu gürültüden voltaaa. baktım böye yüzlerce arı aynı adamın anlattığı gibi akın olmuşlar, böyle kara bir bulut gibi fırladılar mağazadan. önce biraz korktum ama sonra attım kendimi önlerine. bir baktım, bana çarpan arı altın sikke olup yere düşüyor. tutabildiğim kadar çoğunu tuttum böyle hızla geçip gittiler...

iki gün sonra adam yunanistan'dan bir daha aradı. emanetler ulaştı, sağ olasın dedi. arılar oraya kadar gitmiş, adama varınca da altına dönmüşler.

vay anasına dedim tılsıma bak yaa."
(aman kaptan, 18.03.2010 13:15) Alıntıdır.Kaynak: www.eksisozluk.com
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

sqnqt tqrihçiyim_05
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: Defineci yalanları ve Yalancı defineciler:)

Okunmamış mesaj gönderen sqnqt tqrihçiyim_05 » 14 Mar 2012, 13:03

Bu nasıl bir hayalgücü yaaa. hiç güleceğim yoktu. :komik keşke kadında birkaç altın kapsaymış(arı) yazık onada.güldürdün beni sağol kardeşim.Bir önceki otel muhabbetli define hikayeside.defineci yalanımıydı acaba? bende sazan gibi düştüm :lol:

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 14 Mar 2012, 16:34

Özellikle anlatılan en sık duyulan arı hikayeleri kulağa sadece vızıltı olarak geliyor artık. birde taş veya toprağa dönüşmesi gibi bir kaç klasikleşmiş hikaye daha vardır. hepsi yalan hepsi hayal gücünü zorlayanların uydurdukları palavralardan ibarettir.

işin içinde azda olsa gerçek yönleri olan tuzak olayları vardır. oda pek nadir görülmüş çözülmüş veya denk gelmiştir doğruluk payları her ne kadar olsada bu tür vızıltılar yüzünden gerçeği yansıtmıyorlar. aslında misya güzel bir konuya deyinmişsin teşekkürler.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 15 Mar 2012, 00:31

sqnqt tqrihçiyim_05 yazdı:Bu nasıl bir hayalgücü yaaa. hiç güleceğim yoktu. :komik keşke kadında birkaç altın kapsaymış(arı) yazık onada.güldürdün beni sağol kardeşim.Bir önceki otel muhabbetli define hikayeside.defineci yalanımıydı acaba? bende sazan gibi düştüm :lol:
Otel muhhabetli olan hikaye gerçek ustam.Ben gerçek olduğuna kanaat getirdim.Sende sağolasın:)
Allah c.c. hepimize gülmeyi nasip etsin.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

tevfik

Okunmamış mesaj gönderen tevfik » 15 Mar 2012, 00:52

Misya yazdı:
sqnqt tqrihçiyim_05 yazdı:Bu nasıl bir hayalgücü yaaa. hiç güleceğim yoktu. :komik keşke kadında birkaç altın kapsaymış(arı) yazık onada.güldürdün beni sağol kardeşim.Bir önceki otel muhabbetli define hikayeside.defineci yalanımıydı acaba? bende sazan gibi düştüm :lol:
Otel muhhabetli olan hikaye gerçek ustam.Ben gerçek olduğuna kanaat getirdim.Sende sağolasın:)
Allah c.c. hepimize gülmeyi nasip etsin.
Hayırlı Akşamlar Sayın Misya Ustam Çok güzel bir konu olmuş Allah Sizden Razı Olsun İnşallah Allah Hepimize Gülmeyi Nasip Etsin Saygılar. :kazi:

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön