sit alanı uydudan ızlenırmı

Bu Forum Definecilik Harici Konulardada, Siyasi Konulara Girmeden, Saygı ve Sevgi Çerçevesinde Konular Açabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

sinleess
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

sit alanı uydudan ızlenırmı

Okunmamış mesaj gönderen sinleess » 26 Mar 2013, 04:42

sit alanı uydudan izlenirmi ,bırı uydudan izlenıyor dedı ,,aslı varmıdır

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: sit alanı uydudan ızlenırmı

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 29 Mar 2013, 02:15

öyle bir şey söylentiden ibaret....
caydırıcı olma niteliği taşıyan yöntemdir....
en mantıklı şöyle izah edeyim düşen helikopteri 3 günde bulun bir memleket...hesabını sen yap...
RASTGELSİN............

eçine
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen eçine » 29 Mar 2013, 19:25

ferdx45 yazdı:öyle bir şey söylentiden ibaret....
en mantıklı şöyle izah edeyim düşen helikopteri 3 günde bulun bir memleket...hesabını sen yap...
Toprağım bence Helikopter kazasını örnek vermen doğru olmaz çünkü o kaza yerinin bulunamaması mücizeydi.Her GSM operatörlerinin sim kartları aktif olduğu sürece kullanıcının nerede olduğunu bildiren....neyse bu konu derin mevzulara girecek.

Arkadaşım sen de google eart ile Türkiye turuna çıkıver az çok fikir sahibi olursun.

Saygılarımla..

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 29 Mar 2013, 20:22

eçine yazdı:
Toprağım bence Helikopter kazasını örnek vermen doğru olmaz çünkü o kaza yerinin bulunamaması mücizeydi.Her GSM operatörlerinin sim kartları aktif olduğu sürece kullanıcının nerede olduğunu bildiren....neyse bu konu derin mevzulara girecek.

Arkadaşım sen de google eart ile Türkiye turuna çıkıver az çok fikir sahibi olursun.

Saygılarımla..
telefondan takip diye sormuyor arkadaş uydudan drekt izleme olarak sorusu var.. :!:
.mücize olayına katılmıyorum bu tamamen teknoloji yoksunluğuna bağlı olan bir şey..yabancı ülkeler uydu görüntülerini servis ederse bizimkiler adım atıyo..yoksa heronlara ne gerek vardı :?:
uydu takibatı olsa sınırdan bir tane terörist giremez,vs vs vs...
memlekette soyulan yer kalmadı,uydudan yakalanan bir defineci göster bende eşşek gibi anırırım burda..
BİR ANAHTAR SESİ DUYUYORUM SANKİİİİİ :mrgreen:
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 29 Mar 2013, 21:03

:) anahtarci yine is basinda gordum seni...
baliktan simdi dondum...yorgunluktan bittim...
sol kulakta agri yapti...cok guzel cupra kacirdim...
kendimi taslara vurdum suyun altinda...
psikolojim bozum bu aralar :)

konu sahibi arkadasim sit alani uydudan izlensede izlenmesede sen o tur bolgelerden uzak dur bence...
oranin gozcusu cobani coktur...

xxxcjxxx

eçine
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen eçine » 29 Mar 2013, 22:08

ferdx45 yazdı:
eçine yazdı:

Saygılarımla..
telefondan takip diye sormuyor arkadaş uydudan drekt izleme olarak sorusu var.. :!:
.mücize olayına katılmıyorum bu tamamen teknoloji yoksunluğuna bağlı olan bir şey..yabancı ülkeler uydu görüntülerini servis ederse bizimkiler adım atıyo..yoksa heronlara ne gerek vardı :?:
uydu takibatı olsa sınırdan bir tane terörist giremez,vs vs vs...
memlekette soyulan yer kalmadı,uydudan yakalanan bir defineci göster bende eşşek gibi anırırım burda..
BİR ANAHTAR SESİ DUYUYORUM SANKİİİİİ :mrgreen:

CJ2609 Tabiriyle ANAHTARCI Toprağım ;
Ben arkadaşa için demedim ki senin söylediğin Helikopter kazası için yorum yapmıştım.GSM konusu benim mesleğimle alakalı olduğu için yazma gereği duydum şimdi herşeyi ifşa etmeyelim burada zaten site sakinleri yeterince gereksiz davalarla uğraşıyorlar...( mücize olayına katılmıyorum bu tamamen teknoloji yoksunluğuna bağlı ) bu konuyu Köprünün karşısında çay içerek tartışalım topram benim.

Köprü manzaralı çay içmeye bekleriz arkadaşlar.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 30 Mar 2013, 11:09

slm...
ecine memleket manisa mi?
hani kopru manzarali zay iceriz diyince aklima direk bu geldi...
ferdx45 kardesimin meslegi anahtarcilik...ekmek parasini bu sekilde kazaniyor... :)
bende biraz ortaligi karistirayim bari ;)

xxxcjxxx

eçine
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen eçine » 30 Mar 2013, 19:41

CJ2609 yazdı:slm...
ferdx45 kardesimin meslegi anahtarcilik...ekmek parasini bu sekilde kazaniyor... :)

xxxcjxxx

Evet Manisalıyım CJ2609 kardeşim,bize yakınsan seni de bekleriz.Anahtarcı demek ha ama gece gündüz bize lazım dimi ama benim topram her kapıyı açar merak etme zaten bizlerin gönül kapılarını açmıştır
Ayrıca toprağımla aramızı giremezsin ama sen yine şansını dene :):):)

Saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 31 Mar 2013, 01:18

eçine yazdı:
CJ2609 yazdı:slm...

xxxcjxxx

Evet Manisalıyım CJ2609 kardeşim,bize yakınsan seni de bekleriz.Anahtarcı demek ha ama gece gündüz bize lazım dimi ama benim topram her kapıyı açar merak etme zaten bizlerin gönül kapılarını açmıştır
Ayrıca toprağımla aramızı giremezsin ama sen yine şansını dene :):):)

Saygılarımla...
yahu eçinem öyle güzel konuştun ki tamam kaza tesadüftü,uydudanda her yer gözüküyo :D diyesim var ama demicem işte.. 8-)
çaya geldiğinizde hepinize benden bir anahtarlık mavi boncukta takacam ucuna ...cj2609 sana boncuk moncuk yok sen ciprayı vuramamışsın bide ortalık karıştırıyon... :) pikolojınde bozukmuş derinlere inersen bozulur tabii :D
nezaman görsem diplerdesin :D
kaçırdığın balığa üzülme sen onu göster bana bir çipra nasıl serbest dalışçıdan kurtulamaz göstercem sana ;)
serhat ustanın dediği gibi sarılalım birbirimize.....
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 31 Mar 2013, 02:33

Resim
hem bir kere balık dediğin böyle tutulur..,
önce üstten yemleyeceksin,sonra balık yeme gelirken havaya sıçrayıp mükemmel bir kanat açısı sağlayarak havada süzüleceksin ki,balık havadan gelen ve ilk defa gördüğü bu teknik karşısında şaşkın şaşkın bakarken denize ilk vurduğun andaki basınç ile cipra baygınlık geçirecek ve sana ait olacak...
cj2609 bu kıyağımı unutma...
ne işin var suyun dibinde,böyle tepeden ineceksin,izi kalsın :mrgreen:
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 31 Mar 2013, 03:24

o bahsettigini ben yillar once afrika'da ilkokul donemlerimde yapiyordum...

Resim

o zamanlar cok ceviktim coook... :)

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 31 Mar 2013, 17:11

Süpersiniz, Allah neşenizi artırsın :)

Konuya gelince, teknoloji olarak mümkün ama sit alanlarının uydudan takip edildiğini düşünmüyorum. Yine de sit alanlarından uzak durmak lazım. Birgün definecilik serbest bırakılırsa sit alanları dışında serbest bırakılabilir. Bunun için şimdiden bizler uzaklaşalım ki definecilik yasallaşsın dediğimizde buna engel olarak karşımıza getirip durdukları sit alanlarının tahrip edilmesi konusu artık gelmesin..
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 31 Mar 2013, 21:34

CJ2609 yazdı:o bahsettigini ben yillar once afrika'da ilkokul donemlerimde yapiyordum...

Resim

o zamanlar cok ceviktim coook... :)

Bu havadaki arkadaş senmiydin :)
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 31 Mar 2013, 22:40

öyle birşey yok uydurma onlar,çok önemli sit alanları sensör ve kameralar ile izlenir
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 31 Mar 2013, 23:34

MustanG yazdı:Süpersiniz, Allah neşenizi artırsın :)

Konuya gelince, teknoloji olarak mümkün ama sit alanlarının uydudan takip edildiğini düşünmüyorum. Yine de sit alanlarından uzak durmak lazım. Birgün definecilik serbest bırakılırsa sit alanları dışında serbest bırakılabilir. Bunun için şimdiden bizler uzaklaşalım ki definecilik yasallaşsın dediğimizde buna engel olarak karşımıza getirip durdukları sit alanlarının tahrip edilmesi konusu artık gelmesin..
sit alanlarına zarar verilebilecek her türlü müdahaleye karşı duruşumuz hep aynıdır....bu konuda tartışma ortamına zaten girmemde...gelen konuda zaten girme amaçlı değil izlenme olayının gerçekçiliği konusunda konu açmış olduğunu düşünüyorum.....

cj2609 montaj yapmayalım lütfen...ana okulundaki fotolarımı çıkarttırma bana :D
RASTGELSİN............

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön