MÜHÜR hakkında

Heyula Ustamızın Katkılarıyla Kurduğumuz Bu Bölümün Amacı Elinizdeki Osmanlıca, Arapça ve Farsça Dillerinde Yazılmış Eski Belgelerinizdeki veya Araziideki Yazıları Ücretsiz Olarak Türkçe'ye Çevirmektir..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

MÜHÜR hakkında

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 12 Şub 2011, 03:08

Değerli MODERATÖR ve ADMİNLERİM;

Sizlere sormadan resim paylaşmak istemedim değernın olmadıgını dusundugum ve bir cok kişiden sormam halinde degerli değil denilen mühürümü buradan paylasabilirmiyim izniniz olursa eger tabiki ustunde osmanlıca yazıor ne yazdıgını ve kıme ait oldugunu öğrenmek istiyorum 3 adet mühür toplamda

İzin çıkması durumunda aynı gün içerisinde resimi paylaşacagım.hergün daimi olarak sitedeyim zaten..

SAYGILARIMLA..

istihkam
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: MÜHÜR hakkında

Okunmamış mesaj gönderen istihkam » 12 Şub 2011, 03:14

defınecı23
benımle paylasabılırsın
1 bana hiç sana:)
nasıl ıyı adaletlı olur degıl mı:)
saka bı tarafa
yonetıcı arkadaslar ısın prosedurunu bılırler
nasıl uygun gorurlerse oyle hareket etmek en guzelı
dusuncelı tavrınız ıcın tesekkurler dostum.

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 12 Şub 2011, 03:20

Değerli istihkam Kardeşim;

Ben sadece mühürden bahsettim :roll: benim için bi değeri yok maddi degeri olmadıgıda kesın cok eskı değil zaten senın canın sagolsun ben gölü gözü tok bi insanım allahıma bin şükür istersen sana yollarım sorun değil kardeşim..

SAYGILARIMLA...

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 12 Şub 2011, 03:39

osmanlı bizim kültürümüzdür,zaten yakın dönem ve maddi değeri yok diyorsunuz bu durumda,ticari amaç ta taşımadığından paylaşmanızda sakınca yok diyorum ancak alırım satarım gibi paylaşım olduğu taktirde konu silinecektir..
..saygılar..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 12 Şub 2011, 03:45

HAYIR KESİNLİKLE SATMAYA FALAN DÜŞÜNMÜYORUM VE SATMAMDA SIRF ELİMDEKİ BU MÜHÜRLER İÇİN KOLEKSİYONER BELGESİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM Allah'ın İZNİYLE ustundeki yazıları okuyabilirsek ne oldugunu bilirim en azından teşekkür ediyorum ve fotoları paylasıyorum

SAYGILARIMLA..

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

MÜHÜRLERİM

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 12 Şub 2011, 04:13

Yorumlarınızı yani acıklamasını sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum

SAYGILARIMLA..

heyula

Okunmamış mesaj gönderen heyula » 13 Şub 2011, 00:36

dostum ben yazıları okurum zannediyorum ama mühürlerle ilgili bişey hatırlatim yazıların düz çıkması için mühürler ters yazılır.kolay okunması için de bir mürekkebe batırıp kağıda basmalısın sonra da kağıdın fotosunu çekmelisin ki düz olarak kolay okuyalım. ama yinede okuduğum kadarıyla biri abdullah diye birine ait ama ünvanı okuyamadım.sonra iki tane mühür de la ilahe illallah yazıyo ama tam okumak zor oluyor.bi daha dediğim gibi resimlersen bişeyler sözleriz.çok güzeller sakın satma.selametle

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 13 Şub 2011, 01:33

Değerli heyula Hocam;

yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim dediğini cok yaptım fakat tam cıkmıyor dağılıyor mum eritıp deneyecem fakat kırmızı mum olması gerek tam cıkması için sanırım yoksa farklı yöntemi varmı baska hocam..

Asla satmam bunları benim için çok değerliler parayla mukayese edilemeyecek kadar değerliler bunlar için bana koleksiyoner belgesi verirlermi hocam ayrıca bilgilendirirseniz sevinirim hocam dediğiniz şekilde fotolayıp en kısa zamanda fotoları paylaşacam hocam..

SAYGILARIMLA..

heyula

Okunmamış mesaj gönderen heyula » 13 Şub 2011, 02:31

kardeş ıstampa mürekkebi kullanmalısın hani şu resmi dairelerde eski usül mühür basıyorlar ya onun mürekkebi dağılmaz.mumla falan uğraşma. koleksiyoner belgesine gelince almasına alırsın ama biraz uğraştırabilirler. asıl ondan sonrası önemli müzeden izinsiz dışarı bile çıkartamazsın. araştır bak bilgi sahibi olursun. ama sonuçta faydalı bişe..her açıdan faydası var..selametle

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 13 Şub 2011, 13:14

Kesinlikle affınıza sığınarak resimleri kaldırıyorum sakıncalı bulunmuştur...

heyula nın dediği gibi siz kağıda basıp onu siteye atın o şekilde bizde okuyabiliriz onun sakıncası olmaz ama osmanlıda olsa eserleri bulundurmak suçtur ancak antika hükmünde olan eşyaları bulundurailirsiniz teşekkürler
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 15 Oca 2012, 02:06

serhat 21 hocam muhurler dediğiniz sekilde cıkmıyor hamura bastım yine olmuyor sanırım bal mumu eritip basılmalı daha net resim paylassam ozelden heyula hocama sakıncası olurmu?

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Oca 2012, 13:45

hayır sakıncası olmaz buradanda paylaşabilirsin. ama mührün kendisini değil. saygılar
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“Osmanlıca, Arapça ve Farsça Ücretsiz Çeviri Forumu” sayfasına dön